У мережі з'явилася інформація про секретні випробування термоядерної зброї, які міністерство оборони США проводило протягом 17 років. Вибух надпотужних бомб відбувалися в атмосфері на висоті більше чотирьох кілометрів. Всього за вказаний період часу в атмосфері Землі відбулося 210 ядерних випробувань. Всі вони зафіксовані на відеоплівки. Як повідомляє сайт Известия, команді фізиків знадобилося більше 5 років. Що б зібрати всі розсекречені матеріали, заховані в сховищах на територіях військових баз по всій країні.

Фізик Грег Спріггс з Ліверморської національної лабораторії імені Ернеста Лоуренса Міністерства енергетики США спільно з колегами виклав у мережу 62 нових розсекречених ролика випробувань ядерної зброї в атмосфері. Серед матеріалів є, наприклад, відео випробування Harlem в рамках проекту Dominic, проведеного 12 червня 1962 року в небі над островом Різдва (Тихий океан). Тоді з важкого наддалекого міжконтинентального стратегічного бомбардувальники-ракетоносця другого покоління Boeing B-52 Stratofortress на висоті 4,2 тисячі метрів на парашуті скинули термоядерну бомбу Mark 36 (версія боєзаряду W-47Y2 Polaris) потужністю 1,2 мегатонн у тротиловому еквіваленті.

У березні 2017 року Спріггс виклав у мережу 63 розсекречених ролика. Фахівці проводять роботи по збереженню виготовлених з нітроцелюлози плівок, які поступово руйнуються, перебуваючи на відкритому повітрі. Аналіз оцифрованих відео, на думку Сприггса, дозволить краще зрозуміти наслідки ядерних вибухів. До теперішнього часу в розпорядженні фахівців є близько 6,5 тисячі роликів, з них 750 розсекречені.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про ядерні випробування КНДР

Популярні новини зараз

Які зміни очікують українців з 1 серпня - все через пандемію

Володимир Зеленський виступив з важливою заявою: "Всі кордони у бойову..."

Маленький син Олі Цибульської перетворився на Елвіса Преслі: крутiший за Дзідзьо

Ціни на олію продовжать рости: не врятує і щедрий урожай соняшнику

Показати ще