Погоджено запуск українського геостаціонарного телекомунікаційного супутника "Либідь". Українська ракета класу "Зеніт" повинна відірватися від Землі в першій декаді 2018года.

Раніше запуск ракети неодноразово переносився у зв'язку з різними проблемами. За заявою російської сторони це буде останнім запуском української ракети з Байконура. Передостанній ж відбудеться в грудні 2017 року і відправить на орбіту супутник AngoSat-1, зроблений за замовленням Анголи.

Призначення супутника "Либідь" – формування національної ситсеми стільникового зв'язку України. Ракета "Зеніт" вироблена на дніпропетровському підприємстві "Південмаш".

Зеніт-3SLБФ входить до сімейства ракет-носіїв Зеніт, що використовують нетоксичні компоненти палива (рідкий кисень і гас РГ-1). Використовується в програмі "Морський старт". Допрацьована під застосування на Байконурі і використовує тільки російсько-українські комплектуючі. До її складу входять ракета-носій Зеніт-2ЅБ і розгінний блок ДМ-SLБ, який в свою чергу виготовляє РФ.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" з 2019 року "Роскосмос" відмовиться від ракет-носіїв з українською системою управління.