Литовська компанія Neurotechnology розробила технологію, яка дозволить друкувати об'єкти за допомогою 3D-принтера безконтактним способом. В її основу лягла акустична левітація.

Керувати і утримувати об'єкт на потрібній позиції будуть з використанням звукової хвилі. Їм можна буде маніпулювати за допомогою чергування областей зниженого і підвищеного тиску.

Нова технологія, на думку розробників, значно підвищить надійність деталей. Компанія вже сконструювала прототип принтера. На нього надрукували електронну плату.

В його основі лежить квадратна рамка. На неї встановили лазер і камеру. Принцип роботи принтера нагадує звичайний паяльник. У рамку поміщали плату і деталі мікросхем. Камера дозволяла відслідковувати стан об'єкта, а звукова хвиля пересувала у вказане місце. Після цього лазер припаював деталь.

Популярні новини зараз

Українців відпустять на пенсію в 45 років

Українка мало не купила сир "зі знижкою" за 350 грн: свіжий коштував 200

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Тіна Кароль мовчазно "знищила" самовпевнену Олю Полякову на конкурсі: "Вічно кричить"

Показати ще

Нова система дозволять маніпулювати металом, краплею води і навіть піною. Керівник проекту Освальдас Путкіс розповів, що їх апарат не обмежений чутливістю, структурою матеріалів і електростатичними силами. Вона також дозволяє працювати з мініатюрними деталями.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, поліцейські озброяться технологіями 3D-друку. Вони допоможуть їм ефективніше розкривати злочини.