Будь-яка технологічна революція, так чи інакше, починається з сільського господарства. І технологічна революція наших днів не є винятком. Безпілотна техніка вже збирала британський врожай у цьому році. Тепер настав час повністю автоматизованої ферми. Як повідомляє Quartz, каліфорнійський стартап Iron Ox завершує розробку перших автономних роботизованих ферм.

Iron Ox планує використовувати трьох роботів, оснащених ШІ, для роботи на кожному квадратному акрі теплиці. Два робота-перевізника, будуть піднімати і переправляти лотки з рослинами до третього роботу, роботизованою руки. Роборука буде висаджувати насіння, пересаджувати ювенільні рослини до вже підрослих, фотографувати рослини для перевірки на хвороби і збирати урожай. Iron Ox хоче вирощувати листову зелень, такі як салат і сорту базиліка, які він тестує зараз.

Центр управління всіма процесами розташований в роборуці. Нова технологія дозволить не прив'язувати господарство, засноване на гідропоніці, до великих водойм і обіцяє продуктивність, в десятки разів перевищуючу звичайні ферми. Будівництво першого роботизованого господарства завершиться вже до кінця цього року. На початку 2018-го Iron Ox планує почати постачання овочів і зелені каліфорнійським ресторанам, а в перспективі і продуктовим магазинам.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про кліматичні зміни в Україні