Великі космічні плани окремих держав і приватних компаній підвищують ставки у грі. Так США, наприклад, вже розробляє космічну зброю, а головний технолог NASA пропонує стимулювати мутації в геномі астронавтів перед вильотом. Декілька приватних компаній озвучили вартість комерційної доставки вантажів на МКС і Місяць. В цілому космос перетворюється на арену для ринкових відносин. Можливо, саме високі ставки в цій грі призводять до замовчування інформації, що стосується впливу космічних перельотів на здоров'я людини. Як повідомлять російські ЗМІ, ряд вчених звинувачує NASA у приховуванні важливих даних.

В Інтернеті зараз розгорається скандал, пов'язаний з NASA. На думку багатьох користувачів, агентство намагається приховати той факт, що космічні польоти несуть в собі неймовірну небезпеку для космонавтів. Справа в тому, що на початку осені стався дивний інцидент, при якому фахівці NASA заборонили опублікувати у вільному доступі відомості про вивчення зору людей, що побували в космосі.

Все б нічого, однак це далеко не перший випадок, коли агентство забороняло публікувати в Мережі наукові роботи, пов'язані з дослідженням очей космонавтів. Фахівці, які встигли ознайомитися з цими матеріалами, заявляють, що при довгому перебуванні в космічному просторі у людей значно погіршується зір. Українська биологиня Оксана Яценко повідомляє, що радіація в космосі в 100-1000 разів перевищує земну норму. Це негативно впливає на роботу серцево-судинної системи, обмін речовин в мозку людини, а також на зір. Більш надійні захисні костюми, а так само додаткові заходи безпеки на космічних кораблях могли б частково вирішити цю проблему. Однак повністю згладити негативний вплив космосу на людину найближчим часом не вдасться.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про жінок-мутантів на Марсі

Популярні новини зараз

В Україні почнуться масові карантинні рейди: людям без масок світять штрафи

Головне за день: скасування безкоштовного проїзду, перемога Анни Неплях на Міс Україна-Всесвіт і правила носіння маски після вакцинації

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" серед райського саду стала Євою-спокусницею: "Адам десь спить"

Лесю Нікітюк показали справжню під час роботи, від цього крику в'януть вуха: "Що ти стоїш?"

Показати ще