Республіканська партія США не втомлюється дивувати громадськість своєю антиекологічної позицією. Одним з перших рішень Дональда Трампа на посаді президента стало скорочення витрат на дослідження і охорону довкілля. Днями ж виступ іншого республіканця і зовсім перелякав вчених. Ламар Сміт заявив на слуханнях конгресу, що США слід відмовитися від контролю за викидом парникових газів і вирішувати проблему методами геоінженерії. Як повідомляє Technology Review, старі методи боротьби з парниковими газами республіканець назвав "дорогими і марними ініціативами".

Вчені, близько знайомі з темою, відчули шок і відразу ж висловили протест з приводу заяв конгресмена-республіканця. Вони відзначають, що з двох тез Сміта хоча б теоретично можна реалізувати тільки один — відмовитися від яких-небудь змін в енергосистемі, тобто не контролювати викиди парникових газів. Частина про геоінженерні рішення відверто перелякала наукове співтовариство. Справа в тому, що вчені не тільки не раз відзначали марність втручання в природу в плані боротьби з глобальним потеплінням, але й вказували на велику небезпеку таких методів. Наприклад, розпорошення відбивають сонячне світло часток в атмосфері та інші експериментальні методи не можуть надати глобального впливу на клімат. Максимум — поліпшити ситуацію в окремому невеликому регіоні.

Особливо вчених стурбувала перспектива того, що геоінженерні рішення будуть, дійсно, застосовуватися. Багато дослідників вважають, що вони призведуть до ще більш страшних наслідків, ніж глобальне потепління. "Геоінженерія — це не срібна куля, а її застосування може значно збільшити і без того серйозні ризики зміни клімату", — попередила група з 20 відомих вчених в листі, який вони написали Сміту і іншим законодавцям.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про антирейтинг Трампа

Популярні новини зараз

Українці все ж отримають 1000 грн від Зеленського - нардепи проголосували "За"

Дзідзьо востаннє відповів на докори Slavia після розлучення: "Так любили, а потім розпинають"

Оля Полякова зізналася, навіщо зайняла місце Тіни Кароль на "Голос країни": "Хочу додати..."

Рома Свечкоренко повернувся до Злати Огнєвіч обманом: на шоу "Холостячка" трапилася афера століття з розлученням

Показати ще