Вихідний код завантажувача iBoot був отриманий від одного з рядових співробітників Apple в 2016 році. Про це пише Motherboard з посиланням на власні анонімні джерела.

Програміст Apple спочатку передав исходники п'яти знайомим. При цьому вони не планували публікувати код і лише хотіли знайти нові способи злому системи. Вони відзначають, що програміст зміг викрасти всі дані, до яких мав доступ, деякі з них до цих пір не були опубліковані.

Проте пізніше файли були викладені у відкритий доступ, і група втратила контроль над поширенням коду.

Популярні новини зараз
У Кремлі спробували дати "потужну відповідь" Джо Байдену через допомогу Україні, але лише розсмішили: "Контрсанкції" Єгор Крутоголов з "Дизель шоу" показав, як підсилив бійців ЗСУ: "Надавали оркам" Олександр Пономарьов захопився, як бійці ЗСУ ювелірно знищують техніку окупантів: "Горить, палає" путіну наплювали у склянку на очах у дружини Євгена Кошового з "Квартал 95": "Весь світ кричить"
Показати ще

"Я особисто ніколи не хотів, щоб цей код побачив світло. Не з жадібності, а з-за страху перед покаранням, яке обов'язково настане, — говорить одне з джерел. — У Apple дійсно повно цікавих дітей і підлітків. Я знав, що одного разу вони проявлять свою дурість і опублікують все на GitHub".

Після цього код iBoot почав поступово поширюватися серед спільноти ентузіастів, проте це не привертало особливої уваги. Восени 2017 року його виклали на Reddit, але бот-модератор оперативно видалив файли. На початку 2018 року ці вихідні потрапили на GitHub і почали активно поширюватися по мережі. Автор серії книг про операційні системи Apple Mac OS X і iOS Джонатан Левін (Jonathan Levin) заявив, що це найбільша витік в історії iPhone.

Раніше портал "Знай.uа" повідомило, що Facebook розповість всю правду.