В одному з сіл Англії старовинний особняк був перетворений в розумний будинок. Тривалий час трьохсотрічну споруду не дозволяли реконструювати, але архітектору Крісу Сэймор-Сміту зрештою дозволили це зробити. Тепер 2/3 року приміщення не потребує опалення. Як повідомляє New Atlas, оздоблення будинку на 70% складається зі вторсировини.

Основною умовою реконструкції було забезпечити унікальність будинку. На південній стіні будинку розташовані сонячні панелі, тому з березня по жовтень будинок сам себе забезпечує електрикою і гарячою водою. Взимку, коли сонця мало, господарі користуються дров'яним водонагрівачем. Він є частиною термальною системи, тому досить протопити один раз, щоб тепла вистачило на два-три дні.

Будинок повністю теплоізольований. Система вентиляції дозволяє отримувати свіже повітря без тепловтрат. Температура всередині будівлі при будь-якій погоді залишається в районі 21 градуса. Сучасна система звукоізоляції настільки надійна, що господарі навіть не чують військові літаки, які прилітають на найближчу базу британських ВПС.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про новий спосіб виготовлення протезів