14 березня помер відомий англійський учений - Стівен Хокінг. Він вважається одним з найталановитіших і впливових вчених сучасності. Його книги входять до списків головних бестселерів світу, а фільми збирають в прокаті мільйони доларів.

Стівен Хокінг більшу частину життя прожив з невиліковною хворобою - бічний аміотрофічний склероз. Вона паралізувала все тіло вченого, але не стала на шляху до успіху. Завдяки спеціальному датчику фізик керував комп'ютером, що дозволяє йому спілкуватися з оточуючими.

Хокінг написав безліч книг, про чорні діри, Всесвітів, часу і т.п. Було знято багато фільмів з вченим і навіть художній про його біографії з Едіі Редмейном в головній ролі. «Знай.ua» зібрав кращі книги і фільми, пов'язані зі Стівеном Хокінгом.

Стівен Хокінг: вчений, що змінив світ

У 1963 році вченому поставили діагноз - бічний аміотрофічний склероз (БАС). В остаточному підсумку, він в найкоротші терміни повинен був втратити здатність пересуватися, самостійно харчуватися і навіть дихати ...

Популярні новини зараз
Ціни на гречку досягли сезонного мінімуму: які цінники на полицях магазинів Головне за 2 жовтня: неправильні платіжки за газ, виправдання Потапа, вступ України до НАТО та нова комуналка Як легко економити на електриці: проста порада українцям для зменшення сум за комуналку Чи буде Україна переходити на зимовий час у жовтні: громадянам пояснили, чи зміниться щось у 2022 році
Показати ще

Незважаючи на невтішний прогноз фахівців, молодий Стівен не припиняв наукової діяльності.

Про свою хворобу Хокінг каже так: «Мені складно сказати що-небудь хороше про хвороби моторних нейронів. Але ця хвороба навчила мене не шкодувати себе, тому що у інших справи бували й гірші. Я продовжую робити те, що я все ще в змозі робити ».

Стівен Хокінг - геніальний вчений. Невиліковна хвороба, параліч і втрата здатності говорити не завадили йому робити свої феноменальні дослідження і виступати перед величезною публікою

Стівен Хокінг: фільми і книги професора

"Коротка історія часу"

Це мабуть найпопулярніша книга Стівена Хокінга, яку вперше видали в 1988 році. Твори розповідає про складні наукових явищах простою мовою. Це і дозволило "Короткої історії часу» стати світовим бестселером і очолити рейтинг найпопулярніших.

У книзі розповідається про появу Всесвіту, про природу простору і часу, чорні діри, теорії суперструн і про деякі математичних проблемах, однак на сторінках видання можна зустріти лише одну формулу E = mc².

Ця історія підійде як для дітей, так для дорослих.

Книги Стівена Хокінга: «Вищий задум»

У цій книзі викладені найактуальніші теорії і гіпотези про світобудову. Цю книгу можна вважати певним путівником про світу науки. У посібнику зібрані найдивовижніші відкриття які змінюють наші уявлення і загрожують деяким з найбільш дорогих нам переконань.

Наприклад, автор задається такими питаннями: як коли і чому виник наш Всесвіт? Чому знаходимося там, де знаходимося? Яка природа реальності? Чому Всесвіт налаштована саме тим найтоншим чином, який дозволяє існувати людині? Всі ці питання і можливі відповіді є в книзі «Вищий задум».

"Чорні діри і молоді всесвіти"

"Чорні діри і молоді всесвіти» - це збірка творів Стівена Хокінга, який він створив в період з 1976 по 1992 рік. Головна тема - походження Всесвіту, природи і часу.

У збірці є автобіографічні нариси, і роздуми автора про філософію науки, про походження Всесвіту і її подальшу долю.

"Моя коротка історія"

Цю книгу, мабуть, не можна повністю віднести до наукової літератури. Хокінг написав свою автобіографію, яка вражає щирістю і правдивістю.

Стівен розповів історію своєї хвороби, щоденної боротьби за існування і прийнятті недуги. Він виявляє небувалу духовну міць і підкорює нас силою свого інтелекту.

Стівен Хокінг: кращі фільм

Про відомого дослідники знято безліч кінофільмів.

"Всесвіт Стівена Хокінга»

Ця картина знята на основі мемуарів дружини вченого Джейн Хокінг. Фільм присвячений відносинам подружжя. Це історія про життя великого вченого, про його особисті переживання, про страждання дружини і про визнання в світі науки.

До слова, за виконання ролі Хокінга Едді Редмейн отримав премію Оскар.

Серіал - «Справжній геній зі Стівеном Хокінгом»

Стівен Хокінг особисто брав участь у створенні цього телесеріалу. Крім того, він грає в ньому головну роль. Вчений показує людський потенціал, змушуючи обрану команду добровольців (а заодно і глядачів) думати як найбільші розуми історії і відповідати на найскладніші питання людства.

"Великий задум по Стівену Хокінгу»

Якщо Всесвіт утворився шляхом Великого Вибуху, то що стояло до нього? Звідки пішла космічний простір? Чи існує Бог, і чи міг він створити весь світ? Відомий фізик - Стівен Хокінг намагається знайти відповіді. Але чи можна відповісти на загадки, доступні відповіді на які можуть суперечити науковим знанням? Що зробить фізик, щоб дізнатися головні таємниці Всесвіту і розвідати питання божественного походження?

Фільм розділений на три частини:

  • Чи створена Всесвіт Богом?
  • Сенс життя
  • Ключ до розуміння космосу

«Наука майбутнього Стівена Хокінга»

Цей серіал почали транслювати в 2014 році National Geographic. Професор і його команда представляють і аналізують найновіші технології з усього світу. Особлива роль відводиться віртуальної реальності.