Розвиток науки завжди був колективним процесом. Особливо яскраво це видно в останні десятиліття. Вчені не тільки працюють у великих колективах, а й спираються на знання, створені іншими вченими. Авторське право в значній мірі гальмує цей процес. Дослідники все частіше говорять про стратегічну необхідность усуспільнення науки. За повідомленням видання Mashable, відомий популяризатор науки Стівен Хокінг зробив важливий крок у цьому напрямку. Днями він виклав у відкритий доступ свою докторську дисертацію.

"Роблячи мою дисертацію відкритою, я сподіваюся надихнути людей по всьому світу, щоб вони подивилися на зірки, а не вниз на ноги. Щоб вони задалися питанням про наше місце у Всесвіті і спробували розібратися в космосі", - заявив Він.

Дисертація розкриває тему всесвітів, якы розширюються і була написана півстоліття тому, в далекому 1966 році. Тривалий час робота Хокінга залишається однією з найбільш затребуваних в електронному каталозі Кембриджського Університету. За задумом вченого, такий жест повинен заохотити інших дослідників викладати свої наукові напрацювання у відкритий доступ.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про експерименти в дусі доктора Моро

Популярні новини зараз

Вагітна Катерина Осадча вбралася у "наречену": хоче встигнути до пологів

Повна протилежність Ані Лорак: протеже Святослава Вакарчука Христина Соловій зізналася, чому ніколи не співатиме російською

Тіна Кароль відповіла на головне питання про Дана Балана: "Нам заважають"

Юрій Горбунов кардинально змінив зовнішність перед пологами Каті Осадчої, українці не впізнали

Показати ще