У Китаї пройшли успішні випробування найбільшого в світі літака-амфібії. За словами творців, літак розроблявся державною авіабудівною компанією протягом семи років. Основними завданнями літака вважається патрулювання і гасіння пожеж, а також проведення рятувальних операцій. Однак, китайська армія допускає використання цього гіганта і у військових цілях. Як повідомляє Reuters, за лічені секунди крилата машина здатна набрати 12 тонн води, а потім подолати відстань в 4,5 тисячі кілометрів.

Китайський літак-амфібія AG600, найбільший літак-амфібія на даний момент, здійснив перший політ. Літак злетів з аеропорту Чжухай на березі Південно-Китайського моря. Армія КНР планує використовувати літак в цілях патрулювання. Політ тривав близько години, літак приземлився в аеропорту вильоту. Буксирування літака в ангар проводилась під акомпанемент оркестру, за посадкою літака спостерігали присутні біля аеродрому глядачі. Агентство Xinhua назвало літак "захисником морів, островів і рифів". Китай є однією з держав, що претендують на спірні острови в Південно-Китайському морі.


Розробкою літака протягом семи років займалася державна Aviation Industry Corp of China (AVIC). Літак може перевозити 50 осіб під час морських пошукових операцій, а також може зачерпувати до 12 тонн води за 20 секунд для гасіння пожеж. Максимальна дальність польоту AG600 — 4,5 тис. км, злітна вага — 53,5 т, довжина корпусу — 39,3 м, розмах крила — 38,8 м. Найбільшим плаваючим літаком вважається Hughes H-4 Hercules (розмах крила — 97,54 м, виведений з ладу 1947 року), однак він не був оснащений шасі, тому не може вважатися амфібією.

Популярні новини зараз

Марина Боржемська влаштувала доньці казковий День народження, Узєлкова не видно: "На святі не був?"

Сотні людей загинули та зникли безвісти: рятувальники показали наслідки повеней у Європі та небезпеку для України

"Холостячка" Ксенія Мішина втерла ніс Еллерту, поки вранці його будить вже інша: "Тільки вона могла"

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про загрозу для життя найбільшого організма на Землі