Портал "Знай.ua" зібрав топ-10 технологічних проривів 2017 року.

1. Вакцини з 2001 року врятували життя майже 20 мільйонів дітей в погано розвинених країнах.

2. Фізики подолали межу квантової переваги. Група американських і російських дослідників заявила, що успішно протестувала 51-кубітний комп'ютер, який необхідний для максимально точних обчислень. Кубіт - найменший елемент для зберігання інформації.

3. Вчені знайшли ефективний спосіб боротьби з аутоімунними захворюваннями. Аутоімунні захворювання виникають, коли імунна система організму сама починає нападати на організм. Вивчення ланцюгової реакції допоможе уникнути безлічі захворювань.

4. Кристали можна згинати. Їх можна багаторазово зігнути і навіть зав'язати в вузол, тим самим відкриваючи новий клас матеріалів, який змінює уявлення про електроніку.

5. Дослідники наблизилися до створення препарату для боротьби аутизмом.

Як виявилося, сурамин може значно поліпшити стан дітей хворих на аутизм.

6. Людство назавжди позбулося віспи. Станом на травень цього року, захворювання віспою було зафіксовано всього 9 разів.

7. Надпровідні здатності графена. Вчені повідомили, що графен здатний переміщати електрони з нульовим опіром.

8. Знайдено спосіб відновлення пам'яті хворих Альцгеймером. Пам'ять не назавжди зникає з мозку людини, а лише "закривається". Вчені навчилися звільняти ці спогади шляхом впровадження білка, що сприяє відновленню пам'яті.

9. Вітаміни, що знижують частоту виникнення вроджених дефектів і викиднів у жінок. Вітамін B3 здатний уникнути викиднів і вроджених дефектів новонародженого.

10. Людство наближається до досягнення стійкого ядерного синтезу. Ядерний синтез є джерелом практично безмежної енергії, однак контролювати її поки не вдається. Вчені вважають, що людство втілить цю технологію до 2030 року.

Раніше портал "Знай.ua" розповів про топ-5 найдивніших криптовалют в світі.