Портал "Знай.ua" підготував топ-5 абсурдних військових розробок, які швидше за викликали сміх, ніж страх.

1.Царь-танк.

Цей броньовик був створений російським інженером Миколою Лебеденко в 1914-1915 роки. Машина чимось нагадувала гігантський дитячий триколісний велосипед. Важив танк 60 тонн, при екіпажі в 15 чоловік. Недоліки цієї "чудо-зброї" видно неозброєним оком. Навіть стрільба з малокаліберних гармат по спицях колеса вивела б машину з ладу. При максимальній швидкість по пересіченій місцевості в 10 км/год і величезній висоті її важко було кудись непомітно перемістити.

2.Ratte.

Популярні новини зараз

"Нова пошта" змінила тарифи на міжнародні посилки: як заощадити 25%

Дзідзьо показав, у кого "позичив" своє ім'я - "Був мега популярний"

В Україні різко підскочать ціни на електроенергію: хто заплатить за комуналку більше вже з травня

Нещастя наздогнало дружину Віктора Павлика на останніх місяцях вагітності: "Ще гірше"

Показати ще

Важив "пацюк" 1000 тонн, мав довжину 35, а ширину 14 метрів. Він імовірно міг розвивати швидкість до 35 км/год, а екіпаж бойової машини становив 36 осіб. Головним калібром танка були дві 283-мм корабельні гармати SKC/34. Крім них хотіли встановити зенітну артилерію.

3.Kugelpanzer.

З конструкторської точки зору танк являє собою кулясту машину, двигун якої обертає дві півсфери, що виступають в ролі коліс. Передбачено одне місце для водія, а також оглядовий отвір і рульове заднє колесо. За різними даними танк планувалося застосовувати як легку (5-мм броня) бойову машину для коригування артилерійського вогню. За іншою версією, танк міг використовуватися для тарану піхотних частин корпусом (вага агрегату 1,8 тонни).

4. Бельгійський "чорний ящик" для пістолета.

Бельгійська збройова компанія FN Herstal розробила і навіть почала продавати "чорний ящик" для вогнепальної зброї. Новий пристрій, що отримало назву FN Herstal Black Box, будучи приєднаним до пістолета або автомата, здатне вважати число пострілів, визначати скорострільність, а також фіксувати перебої в стрільбі. Вся ця інформація може бути згодом використана для ремонту, вийшовшого з ладу "ствола". Black Box може бути приєднаний до будь-якого типу стрілецької зброї.

5. Робот-вантажник для піхотинців армії США.

Робот Walking Truck був розроблений і створений в 1965 році Ральфом Мошером (Ralph Mosher), інженером компанії General Electric. Це механічна експериментальна система, повна назва якої звучало, як Cybernetic Anthropomorphous Machine (CAM) і вага якої становив 1360 кілограм. Робот був створений для перенесення вантажів по пересіченій місцевості і для здійснення інших видів діяльності з метою надання підтримки службовцям піхотних підрозділів і підрозділів спеціального призначення.

Раніше портал "Знай.ua" розповів про топ-10 найскандальніших ігор.