Портал "Знай.uа" зібрав топ-5 найбільших заводів в світі. Велика кількість продукції вимагає багато робочої сили і техніки, збільшуючи обсяги самого заводу або фабрики.

1. SpaceX. Це головна фабрика SpaceX, в якій також розташовуються офіси компанії, площею 50 000 кв. м. у триповерховій будівлі. Дивно, але компанія SpaceX використовує вертикальну інтеграцію і будує практично всі елементи ракет разом з програмним забезпеченням на одному заводі, про який і йде мова.

2. Tesla. На цій фабриці майже 500 000 кв. м. присвячені виробництву та офісів. Завод буквально напханий роботами, які синхронно обробляють автомобілі і виробляють близько 100 000 машин в рік. І хоча Ілон Маск не любить говорити про те, як все відбувається на його заводі, згодом просочуються всі нові деталі.

3. Виробничий об'єкт Boeing в Еверетті, Вашингтон. Приблизно 4000 чоловік переїхали до 55 700 кв. м. оновленого простору в п'яти офісних будівлях, щоб створювати найбільші літаки у світі.

4. Технологічний центр McLaren в Уокені, Великобританія. Взагалі, цей завод сам по собі гарний: з висоти пташиного польоту він нагадує букву S. Висоту заводу навмисно обмежили, щоб зменшити візуальний вплив цієї структури на навколишнє середовище.

5. Siemens, Німеччина. Варто відзначити, що розробкою практично всіх інноваційних предметів займаються роботи. Глава заводу впевнений, що робоча сила не змогла б виробляти стільки продукції, скільки виробляють роботи зараз.

Раніше портал "Знай.uа" розповів про топ-5 найбільших кораблів у світі.