Машинний зал Чорнобильської атомної електростанції збираються перетворити на склад радіоактивного металобрухту. Як повідомляє видання zn.ua, таке рішення є частиною загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами на Чорнобильській АЕС та об'єкті "Укриття".

На Чорнобильській АЕС тривають заходи з підготовки колишнього машинного залу до розміщення в ньому сховища радіоактивних відходів. Триває демонтаж зовнішнього (по відношенню до реактора і контуру багаторазової примусової циркуляції), умовно "чистого" обладнання, що не впливає на безпеку і не бере участь в процесах, пов'язаних зі зняттям обладнання з експлуатації. В період з 2012 по 2017 рік було демонтовано понад 10 737 тонн металу.

Крім самого сховища програмою заплановано створення ще ряду об'єктів. Серед них можна виділити склад для зберігання ємностей з високоактивними відходами. Такі відходи утворюються в процесі припинення функціонування ЧАЕС. У вже існуючих сховищах такі тверді відходи перебувати не можуть. Тому створюється окремий об'єкт для їх розміщення.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про зміну рівня радиації в ЧАЕС

Популярні новини зараз
Українцям обіцяють глобальні пенсійні зміни: буде розміром 60% від зарплати Ось таким був дідусь "Запорожця": рідкісні кадри унікального прототипу із кузовом незвичайної форми Громадський транспорт обійдеться дорожче: українцям офіційно підвищили тарифи Потрібно терміново нести документи: українським пенсіонерам дозволили у червні "відновити" виплати
Показати ще