Машинний зал Чорнобильської атомної електростанції збираються перетворити на склад радіоактивного металобрухту. Як повідомляє видання zn.ua, таке рішення є частиною загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами на Чорнобильській АЕС та об'єкті "Укриття".

На Чорнобильській АЕС тривають заходи з підготовки колишнього машинного залу до розміщення в ньому сховища радіоактивних відходів. Триває демонтаж зовнішнього (по відношенню до реактора і контуру багаторазової примусової циркуляції), умовно "чистого" обладнання, що не впливає на безпеку і не бере участь в процесах, пов'язаних зі зняттям обладнання з експлуатації. В період з 2012 по 2017 рік було демонтовано понад 10 737 тонн металу.

Крім самого сховища програмою заплановано створення ще ряду об'єктів. Серед них можна виділити склад для зберігання ємностей з високоактивними відходами. Такі відходи утворюються в процесі припинення функціонування ЧАЕС. У вже існуючих сховищах такі тверді відходи перебувати не можуть. Тому створюється окремий об'єкт для їх розміщення.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про зміну рівня радиації в ЧАЕС

Популярні новини зараз

Тіна Кароль відповіла Дану Балану взаємністю: "Шукали дуже довго"

Головне за ніч: "чистка" зарплати від Зеленського, продаж ПриватБанку, доля гривні в 2020 році та перемога Нафтогазу

Гібрид людини та тварини: археологи виявили єдину у своєму роді знахідку віком у 44 тисячі років, фото

У Києві собака знайшла таке, що змусило господарку здригнутися: історія, у яку важко повірити

Показати ще