Гордістю для українців стало успішне виведення на навколоземну орбіту наносупутника PolyITAN-2-SAU, який створили викладачі та студенти Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського.

Про це повідомляє Itc.

18 квітня космічний апарат запустили в космос з мису Канаверал. Він знаходився на борту американської ракети-носія Atlas V. В результаті наносупутник успішно зістикувався з Міжнародною космічною станцією (МКС). Та о 6:00, 26 травня, на навколоземну орбіту вивели другу пускову партію, в яку входили 18 апаратів.

Метою запуску PolyITAN-2-SAU є наукові дослідження нижніх шарів термосфери планети.

Згідно з проектом QB50, в якому бере участь наносупутник, число апаратів повинно було досягти п'ятдесятьох. Але в старті брали участь всього 36, тому що деякі світові університети не змогли в термін впоратися з виготовленням апаратів.

Популярні новини зараз

Закоханий Вакарчук зробив зізнання у Львові, романтика зашкалює: "Найкраще..."

Найкрасивіша жінка світу за версією чоловіків: як виглядає і хто вона

Люблячий батько не дав лікарям відключити напівживого сина від апаратів, сталося диво: "Люблю тебе"

У храмі Тернопільщини ікона Божої Матері заплакала, як жива жінка: кадри дива

Показати ще

Довідка: PolyITAN-2-SAU є двублочним супутником кубічної форми. До класу наноспутників він відноситься, тому що його вага не перевищує 10 кг. Він складається з: електронних плат підсистем, чотирьох сонячних панелей, двох виносних антен, трьох датчиків Сонця і чотирьох електронних плат.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", на початку травня стартувала ракета-носій Ariane-5 важкого класу в Гвіані, щоб вона вивела на орбіту два супутники телекомунікаційного зв'язку.