Корпорація Apple розкрила коди iOS і macOS. Ознайомитися з ними можна на сайті GitHub. Відкриття доступу до кодів дозволить розробникам розібратися, яким чином працюють iPhone і iPad, а також як верхні шари софта в цих пристроях, взаємодіють з ядром.

Раніше Apple поширювала код за досить жорсткими правилами ліцензії Apple Public Source License 2.0.Така ліцензія не сумісна з відкритою ліцензійною угодою GNU і допускає наявність повністю пропрієтарних компонентів.

Однак публікація коду iOS і macOS може бути зовсім не таким вже великим подарунком для розробників, як здається. Компанія показала лише код ядра XNU, без інтерфейсів або фреймворків, які визначають специфіку iOS і macOS. Тобто появи, наприклад, Samsung Galaxy S8 під управлінням iOS найближчим часом чекати не варто, зазначає видання. Для цього розробникам в будь-якому випадку доведеться писати з нуля операційну систему, нехай і з використанням ядра XNU.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про сюрприз для любителів селфі

Популярні новини зараз
Головні новини за 25 травня: трагедія Олени Зеленської, реванш Усика, нові пенсії та загибель чемпіона на війні Ксенія Мішина ледве стримує сльози через жителів Європи: "За що нам..." Євген Клопотенко з "МастерШеф" винайшов заміну шаурмі і чебурекам: "Два роки мріяв" Українці знайшли несподівану схожість між Іриною Федишин і Аліною Паш: "Кар'єра, якої не було"
Показати ще