Райдшерінгові компанії впливають на кількість ДТП. За інформацією Science Daily, Uber і йому подібні сервіси знижують вірогідність того, що людина сяде п'яною за кермо власної машини. В умовах, коли за допомогою декількох кліків можна викликати таксі, все більше людей відмовляються від п'яного водіння. Проте результати дослідження не настільки однозначні.

Дослідники вивчили статистику ДТП по Лас-Вегасу, Портленду, Ріно і Сан-Антоніо — містах, в яких Uber запустився, потім перестав працювати, а потім знову з'явився. Вчені відстежували щотижневу динаміку ДТП, скоєних п'яними водіями, і порівнювали її з загальною кількістю аварій. Результати вийшли досить змішаними. У період, коли Uber відновив роботу в Портленді і Сан-Антоніо, кількість ДТП з вини п'яних водіїв дійсно зменшилася. У Портленді ця цифра виявилася особливо вражаючою — "п'яних" аварій стало менше на 60%. Однак дослідники не знайшли ніяких доказів, що повернення Uber хоч якось вплинуло на зниження цієї цифри в Ріно. Можливо, такі результати обумовлені специфікою самих міст.

У великих туристичних містах люди дійсно частіше воліють користуватися таксі. Проте у менших населених пунктах таку кореляцію складно простежити. Ще одним з факторів, що сприяють переходу на таксі, є вузькі дороги, часті пробки і відсутність стоянок. Разом з тим, водіям Uber постійно доводиться відволікатися на оповіщення в додатку. Можливо, що цей факт може повністю перекреслити всі плюси від тверезого водіння. Відповідне дослідження поки тільки планується.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про те, як Uber каратиме клієнтів

Популярні новини зараз

Українка-заробітчанка розповіла, як в будинок заселилися окупанти, поки господаря немає вдома: "Вибрали за 1,5 мільйона євро"

Королева Єлизавета II не слухає лікарів. Вона пішла на хрестини онуків. Є перші фото після хвороби

Помер "батько російського року" Олександр Градський - під його пісні розпався СРСР

Володимир Дантес "роздягнув" Надю Дорофєєву просто на людях, всі зацінили: "Вона класна"

Показати ще