У багатьох країнах уже давно впроваджено швидкісний інтернет 4G, нарешті черга доходить і до України. Політики багато разів обіцяли українцям такі зміни, однак до справи так і не доходило.

Кабмін прийняв постанову, яка дасть можливість провести 4G на території країни за рахунок спільного створення та використання ресурсів телекомунікаційних мереж, цитує РБК Україна першого віце-прем'єра, міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва.

"Ми на 15 років відстали від розвинених країн з впровадженням 3G і вже на 7 років відстаємо з впровадженням 4G. У 2020 році очікується визначення вже наступного покоління технологій зв'язку 5G. Складно було знайти вільний радіочастотний ресурс України, але Національна комісія та уряд України знайшли рішення проблеми", – розповів віце-прем'єр.

Постанова дасть можливість Національній комісії, що здійснює регулювання у сфері зв'язку та інформації (НКРЗІ), підготувати і провести тендери з продажу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України у діапазоні 1800 (т. зв. "народний діапазон").

Кубів вважає, що це забезпечить оптимальний рівень географічного покриття території та можливість дати доступ до переваг 4G великій кількості абонентів.

Популярні новини зараз
ПриватБанк без попередження блокує рахунки Терміново перевіряйте свої гаманці: Нацбанк вилучає з обігу низку купюр Гроші списуватимуть з усіх рахунків: нові правила оплати карткою Пенсіонери автоматично отримають надбавки у вересні
Показати ще

"Ми отримуємо економічний ефект у вигляді створення нових робочих місць і бізнесів, зростання ВВП, прискорення розвитку економіки", – сказав Кубів.

Основні пункти документа:

  • документ встановлює мінімальний розмір плати за видачу відповідних ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України на конкурентних засадах. Як зазначив Кубів, "це буде зроблено публічно і прозоро";
  • загальна сума цієї плати тільки по частоті 1800 становить близько 4 млрд грн, які надійдуть у бюджет України;
  • 4G не тільки забезпечить зростання швидкості доступу і швидкості передачі інформації, але й розширить можливості для українських підприємців і дозволить проводити дистанційний облік фінансових програм.

Як повідомляв раніше інформаційний портал Знай. ua, Xiaomi подала в суд на українців.