Дослідники MalwareHunter виявили новий вірус-вимагач XData. Ще в п'ятницю, 19 травня, було підтверджено 135 унікальних випадків зараження, 95% яких складають українські користувачі. У MalwareHunter стверджують, що в Україні зафіксовано 30 випадків зараження вірусом WannaCry, який атакував понад 200 000 користувачів по всьому світу. Таким чином, темпи поширення XData в чотири рази перевищують поширення WannaCry в Україні. При цьому масового зараження вірусом XData за межами України поки що не виявлено.

Читай також: Як захистити комп'ютер від вірусу WannaCry

При зараженні комп'ютера вірус-вимагач XData шифрує всі файли з допомогою алгоритму AES. На даний момент способів розшифровки поки не знайдено. Після зашифровки всі файли мають розширення .~xdata~, а в папках з'являється текстовий документ "How Can I Decrypt My Files". У ньому містяться всі інструкції з оплати викупу зловмисникам.

За розшифровку даних зловмисники вимагають викуп у розмірі від 0,1 до 1 биткоина, що становить від 5 800 до 58 000 грн. Розмір викупу залежить від обсягу зашифрованих даних і від кількості заражених комп'ютерів.

Точні способи поширення вірусу XData поки не відомі. Основними постраждалими від дій вірусу в Україні є комп'ютерні мережі компаній.

Раніше портал Знай.uа повідомляв про наслідки глобальної атаки вірусу WannaCry.