Скоро користуватися інтернетом стане можливо навіть в найвіддаленіших куточках земної кулі. Правда, відбудеться це тільки в результаті успішного співробітництва Facebook і Airbus. Дві компанії збираються зайнятися спільним лобіюванням збільшення спектра допустимих частот в Міжнародному союзі електрозв'язку. Це потрібно для ефективної роботи висотних псевдосупутників (HAPS). Як повідомляє портал Flight Global, безпілотники повинні будуть літати на висоті 21,3 км зі швидкістю 130 км/ч. Живлення апаратів буде здійснюватися завдяки сонячним батареям.

Airbus проводить випробування безпілотників з Т-подібним хвостом Zephyr UAV, які поставили рекорд безперервного польоту — 14 днів. Тим часом, Facebook офіційно оголосив про два успішно проведених польота безпілотника Aquila UAV, який представляє з себе два крила (ширше, ніж у Boeing 737), які важать, як рояль і працюють на сонячній енергії потужністю 5000 Вт — приблизно, як три фена. З землі польотами управляє дюжина диспетчерів, пілотів та інженерів. Літає він зі швидкістю всього лише 130 км/год — спеціально, щоб економити енергію.

Передбачається, що Aquila зможе перебувати в польоті до 90 днів без підзарядки і надавати широкосмуговий інтернет зі швидкістю більше 30 Гбіт/с в радіусі від 40 до 80 км. кв. "Ми об'єдналися з Airbus, щоб збільшити спектр частот для висотних псевдосупутників, запропонувати поправки до міжнародним авіаційним правилам для їх використання і довести, що HAPS чудово підходить для роздачі інтернету у важкодоступних районах", — заявив Facebook у своєму блозі.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про долю підлеглих Цукерберга