Шведські дослідники працюють над створенням "електронних копій" померлих людей. Спочатку це будуть просто програми, але в майбутньому можуть бути створені навіть візуально схожі на мерців роботи, - пише Naked Sience.

Тема створення електронних копій людей дуже активно обговорюється в сучасному суспільстві. Щось подібне глядачі, зокрема, могли бачити в науково-фантастичному серіалі "Чорне дзеркало". Часткове перенесення концепції в реальний світ стало можливим завдяки бурхливому розвитку технологій штучного інтелекту і технології нейронних мереж. Досягненнями прогресу в цій галузі вирішили скористатися шведські винахідники.

"Спочатку ми створили мовну програму, яка відповідає на питання наших клієнтів щодо організації похорону. Згодом з'явилася ідея створити "електронну копію людини". Мова йде про спеціальну програму, яка буде імітувати голос покійного. Згідно із задумом, вона зможе відповідати на різні побутові питання, проте не зможе розповісти ні про що принципово нове, наприклад про новинки кінематографу. На даному етапі не передбачена система оновлення бази даних, - розповіла Шарлотта Руниус, директор мережі стокгольмських похоронних бюро "Фенікс".

Між тим шведських експертів складно звинуватити у відсутності амбіцій. Згідно з їх планами, програма стане тільки першим етапом реалізації проекту. Надалі планується розробка роботів, які будуть візуально схожі на померлих людей.

Популярні новини зараз

"Холостячка" Мішина відгуляла весілля: "Гірко молодим!"

"Юля" Зайка зважилася на побачення і вже розповіла про шикарного незнайомця: "Холостяк" Заливако і поруч не стоїть

Страва Олі Полякової довела до істерики Надю Мейхер на "МастерШеф. Селебріті": Ектор знайшов багато олії

Юля "Зайка" розповіла про інтим з Мішею Заливако на Холостяку

Показати ще

Поки що проект знаходиться на ранній стадії. Для перших працюючих зразків похоронне агентство і група програмістів мають намір знайти десять добровольців, голоси яких запише і обробить спеціальна програма. Очевидно, що тільки після аналізу звучання голосів, відтворених вже безпосередньо ШІ, можна буде зробити висновок про життєздатність концепції.

Раніше портал "Знай.uа" розповідав, що роботи Boston Dynamics навчилися подавати пиво і тікати від господарів.