Японські суднобудівники з корпорації Eco Marine Power анонсують тестовий рейс високотехнологічного судна з «твердими» вітрилами. Такі вітрила не тільки використовують енергію вітру, але і акумулюють сонячну енергію. Такий підхід дозволить знизити залежність від традиційного палива і скоротити збиток, що наноситься природі.

Тверді вітрила можуть постачати судну енергією навіть в «згорнутому» стані. Їх основа виготовлена з надміцного матеріалу, армована сталлю і вуглецевому волокном. Фотогальванічне покриття збирає енергію сонця і потім передає її в бортові батареї. Крім вітрил сонячні батареї будуть розташовані і на інших частинах судна.Такому судну не страшні шторми і воно здатне продовжувати рух по заданому курсу навіть у тих ситуаціях, в яких звичайні вітрильні судна змушені відступити. Ще однією перевагою твердих вітрил є мінімальні витрати на технічне обслуговування.

Наразі проводяться останні технічні розрахунки та приготування до тестового плавання, яке триватиме від 12 до 18 місяців.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про гнучкі дисплеї