Проблема доступу до прісної води в найближчі десятиліття буде тільки рости. Існуючі сьогодні методи мембранної фільтрації досить енергозатратні. Ще одна проблема - необхідність використання агресивних хімічних речовин на кшталт хлору. Адже вони крім усього іншого створюють проблему додаткового забруднення води побічними продуктами такої дезінфекції.

Ізраїльські вчені запропонували нове рішення - цвиттерионний полімерний гідрогель. Як видно з назви, гель містить і позитивні і негативні заряди. Це дозволяє ефективно відштовхувати віруси. Мембрана вже пройшла тестування.

Як відомо, Ізраїль, володіючи незначними природними джерелами прісної води, є світовим лідером у справі опріснення морської води, повторного використання води, а також крапельного поливу.

ООН попереджає про те, що до 2045 року потреба населення планети в прісній воді зросте в півтора рази. Причиною тому служить як зростання населення, так і зміна клімату.

Популярні новини зараз

Юний підопічний Наді Дорофєєвої вразив суддів "Голосу країни": "Я її дуже люблю"

Щасливий Дзідзьо потонув у обіймах статечної білявки: "Моє кохання"

Арсен Мірзоян у камуфляжі і Тоня Матвієнко в піжамі: зіркове подружжя розбурхало мережу

Кароль "зганьбилася" на "Голос країни" і викликала гнів фанатів: "Тіна - розчарування дня"

Показати ще

У дослідженні брали участь співробітники університетів ім. Бен-Гуріона (Ізраїль), Дисбург-Ессен (Німеччина), а також Іллінойсського університету в Урбана-Шампейні (США). Результати роботи опубліковані в журналі Water Research.

Проект був схвалений Агентством з охорони навколишнього середовища Сполучених Штатів Америки, а також німецько-ізраїльської програмою співробітництва в галузі водних технологій. Дослідження фінансується Міністерством науки і технологи Ізраїлю та Федеральним міністерством освіти і науки Німеччини.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", вода з пластикових пляшок погано впливає на організм.