Якщо в крані є вода. Ізраїльські вчені винайшли ефективні фільтри

поділитись
Співробітники університету ім.Бен-Гуріона створили енергоефективні фільтри, що дозволяють в перспективі вирішити проблему глобальної нестачі питної води

Проблема доступу до прісної води в найближчі десятиліття буде тільки рости. Існуючі сьогодні методи мембранної фільтрації досить енергозатратні. Ще одна проблема - необхідність використання агресивних хімічних речовин на кшталт хлору. Адже вони крім усього іншого створюють проблему додаткового забруднення води побічними продуктами такої дезінфекції.

Ізраїльські вчені запропонували нове рішення - цвиттерионний полімерний гідрогель. Як видно з назви, гель містить і позитивні і негативні заряди. Це дозволяє ефективно відштовхувати віруси. Мембрана вже пройшла тестування.

Як відомо, Ізраїль, володіючи незначними природними джерелами прісної води,  є світовим лідером у справі опріснення морської води, повторного використання води, а також крапельного поливу.

ООН попереджає про те, що до 2045 року потреба населення планети в прісній воді зросте в півтора рази. Причиною тому служить як зростання населення, так і зміна клімату.

У дослідженні брали участь співробітники університетів ім. Бен-Гуріона (Ізраїль), Дисбург-Ессен (Німеччина), а також Іллінойсського університету в Урбана-Шампейні (США). Результати роботи опубліковані в журналі Water Research.

Проект був схвалений Агентством з охорони навколишнього середовища Сполучених Штатів Америки, а також німецько-ізраїльської програмою співробітництва в галузі водних технологій. Дослідження фінансується Міністерством науки і технологи Ізраїлю та Федеральним міністерством освіти і науки Німеччини.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", вода з пластикових пляшок погано впливає на організм.

Автор матеріалу: 
Федор Борисов
Теги: 
вода, Ізраїль, фільтр
Компанія поверне на полиці магазинів одну з найкращих моделей
0
0
15:15 21.04.2018
Цього чекали мільйони людей: вчені винайшли надефективний штучний м’яз
0
0
08:54 21.04.2018
Хакерский террор: Роскомнадзор атаковали
0
0
05:55 21.04.2018
Компанія показала прототип безкоштовного месенджера
0
0
15:51 20.04.2018
Новинка здатна конкурувати з ноутбуками Apple
0
0
15:37 20.04.2018