Сьогодні нас чинаврят можна здивувати бездротовими пристроями. Багато наші гаджети підтримують бездротові технології типу Wi-Fi і Bluetooth. Поступово набирають популярність також і технології бездротової зарядки батареї. Але у бездротових зарядок є ряд недоліків, передає Український телекомунікаційний портал. Основна з них – невелика відстань, на яке може передаватися заряд.

Група вчених з університету Північної Кароліни (North Carolina State University, NCSU) створили бездротову систему нового покоління. Новинка дозволяє передавати і заряд і дані на більшу відстань. "Нещодавно проведені нашими вченими дослідження дозволили збільшити дальність роботи системи бездротової зарядки до декількох дюймів" – розповідає Девід Рикетс (David Ricketts), один з дослідників, – "І ця робота стала основою для нашого наступного кроку".

Для того, щоб забезпечити ефективну передачу енергії, бездротові системи використовують дуже вузькосмуговий сигнал, який не дуже добре підходить для забезпечення високошвидкісної передачі даних. Нова ж система використовує два сигналу одного діапазону, вся передана енергія зосереджена в межах вузької смуги, а частина, що залишилася, використовується для передачі даних. Крім цього, для збільшення швидкості передачі дослідники використовували додаткові методи, такі, як автоматичне вирівнювання каналів.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав, як зберегти акумулятор ноутбука

Популярні новини зараз

Дзідзьо та Олександр Пономарьов зробили українкам приємно у перший день весни

На Львівщині газівники залишили пенсіонерку без тепла посеред лютої зими: "Все одно не заплатите"

Злодії обчистили квартиру киянки, поки вона була на кухні - "Ви нас топите!"

Чоловік Тоні Матвієнко Арсен Мірзоян показав, як любить жирненьке: "Той, що худне"

Показати ще