Україна та Словаччина підписали меморандум про реконструкцію міждержавної повітряної лінії 400 кВ Вельке Капушани (Словаччина) – Мукачеве (Україна) .

Про це повідомила прес-служба "Укренерго".

Результатом реконструкції ПЛ 400 кВ Мукачеве – Вельке Капушани стане збільшення пропускної спроможності зі Словаччиною на 30 %.

На сьогодні використовується лише 400 МВт пропускної спроможності лінії, що не задовільняє фактичних потреб європейського ринку, а сама лінія вимагає значної реконструкції.

"З урахуванням інтеграції ОЕС України до ENTSO-E, цей проект є вкрай важливим для України, оскільки широко відкриває двері для словацького інтерконектора, експорту української електроенергії в європейські країни та дозволить розширити обсяги взаємної торгівлі електроенергією з країнами ENTSO-E", – підкреслив в ході підписання Меморандуму Всеволод Ковальчук.

Популярні новини зараз

Таїсія Повалій повернулася до України після "втечі" слідом за Януковичем: "Вважають мене ворогом"

"Слугу" Зеленського Галину Третьякову "вигнали" з Ради за скандал з покійним Антоном Поляковим

В Україні почалися масові рейди у транспорті і "полювання" на фальшиві COVID-тести: штраф у 17 тисяч і 730 заведених справ

Колишній Ані Лорак Юрій Фальоса пошкодував про витрачені на співачку гроші: "Їй купували прокладки, бензин, білизну..."

Показати ще

Наприкінці 2016 року Укренерго та SEPS прийняли узгоджене рішення щодо співробітництва у питанні реконструкції ПЛ 400 кВ Мукачеве – Вельке Капушани. В ході робочої зустрічі 30 травня 2017 року були обговорені питання майбутніх досліджень та варіантів реалізації проекту реконструкції лінії.

Як повідомляв "Знай.ua", керівництво "Укртрансгазому" назвало головного українського боржника за газ.