Міністр освіти Лілія Гриневич роз'яснила нюанси вступної кампанії до вишів у 2017 році.

Так, цьогоріч будуть застосовуватися коефіцієнти, які множитимуть на здобутий результат ЗНО вступника, бал атестата й інші додаткові досягнення, залежно від регіонального та галузевого показників, а також належності до сільської місцевості, передає "Українська правда".

Так, для регіональних вишів введуть підвищені коефіцієнти. Для Києва він становитиме 1 - тобто коли абітурієнт вступатиме у столичний виш, його результати множитимуть на 1.

У містах Львів, Дніпро, Одеса, Харків діє коефіцієнт 1,01.

У ВНЗ Донецької чи Луганської області – 1,03.

Популярні новини зараз

ПриватБанк роздає дані українців, як на ярмарку: новий номер вже не допоможе

Олег Винник вирішив розлучитися: "Ми виявилися занадто різними"

Багатодітний батько і директор школи вкоротив собі віку, залишивши останню записку: "Просто зламався..."

Дружина Дзідзьо розкрила правду про стосунки чоловіка з кумою Цибульською: "Це образливо"

Показати ще

У всіх інших містах України – 1,02.

"Таким чином ми мотивуємо абітурієнтів, щоб вони зважували, чи варто їхати до Києва, чи можна навчатися ближче до місця проживання, тому що серед регіональних університетів ми також маємо хороші вищі навчальні заклади", – пояснила Гриневич.

Окрім того, буде введено низку інших коефіцієнтів: галузевий (пріоритетними є інженерні та природничі спеціальності), сільський (для підтримки дітей із сільської місцевості).

Окрім того, для учасників АТО введено окрему квоту, також окремі привілегії матимуть діти учасників АТО та діти загиблих в АТО.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, 29 червня розпочнеться вступна кампанія в Україні. Абітурієнти зможуть подати дев'ять заяв на чотири спеціальності.