"Крижаний чоловік" Вім Хоф - 58-річний атлет з Нідерландів, відомий своєю здатністю довгий час уникати переохолодження. Так, йому вдалося 120 хвилин пробути в трубі, наповненою холодною водою з льодом, і зійти на гору Монблан в одних тільки чоботях і шортах.

Про це повідомляють росЗМІ.

Сам Хоф пояснює свій хист досконалим володінням технікою дихання, що викликає якусь контрольовану гіпервентиляцію. Трюкач пропонує кожному навчитися "методу Хофа", продаючи книги і абонементи на тренінги.

Але чи дійсно можна розвинути опір холоду як фізичне вміння? Щоб з'ясувати це, вчені з Університету Уейна (США) провели серію сканувань його тіла і мозку під час випробувань холодом.

Дослідники виявили, що при впливі холоду температура шкіри Хофа залишалася відносно незмінною. Позитронно-емісійна томографія показала, що інтенсивне дихання зігрівало кров в капілярах легких, поліпшуючи її циркуляцію. Також спостерігалося збільшення споживання глюкози бурої жирової тканиною і симпатичноїіннервації в міжреберної м'язі.

"Свідоме регулювання температури шкіри і, як наслідок, температури тіла - незвичайне явище. Цим можна пояснити його опірність холоду", - каже Отто Музик, один з дослідників проекту.

Вчені очікували, що МРТ Хофа показало посилену активність ділянки мозку, відомої як передня островкова частка. Саме вона отримує сигнали з медіального вентрального ядра таламуса, спеціалізованого на передачі гомеостатичної інформації, зокрема температурної чутливості.

Популярні новини зараз

Київський вокзал перетвориться на ТРЦ: "Почнемо заробляти!"

Влад Яма з дружиною знову стали батьками: милі кадри з маленьким янголом

Ані Лорак закрила груди та покинула Україну

Пішов з життя брат мільярдера Ріната Ахметова (оновлено)

Показати ще

Але набагато більш суттєві зміни спостерігалися в сірій речовині. Ця область пов'язана з механізмами, контролюючими сенсорну біль. Вона реалізує цей контроль через звільнення внутрішніх (ендогенних) опадів і канабіноїдів. Вони можуть створювати знеболюючий ефект, відчуття благополуччя, підвищувати настрій і знижувати занепокоєння.

Дослідники прийшли до висновку, що багаторічні дихальні практики і тренування в холодних умовах дійсно допомогли "Крижаного людині" вплинути на свою фізіологію і вдосконалити терморегуляцію, а відповідає за цей процес центральна нервова система.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що ці гірські вершини забрали тисячі життів.