Яблучний спас 2017: історія, традиції, дата

поділитись
Найцікавіше про Яблучний спас

Яблучний спас святкується 19 серпня. Але в церкві прийнято називати це свято Преображення Господнє, або Спас Ісуса Христа. Це свято вважається символом приходу осені, змін погоди і приходу холодів.

Історія появи Яблучного спасу

В церкві прийнято вважати, що в цей день, за 40 днів до розп'яття Ісуса Христа він преобразився. Коли він піднявся на гору Фавор і почав молитися, його обличчя висвітлоло божественне світло і одяг перетворилася в білосніжну. Саме тоді він розповів про своє призначення і своїм учнням – Петра, Івана, Якова.

Сам же він дізнався, що його чекає в майбутньому, і розкрив таємницю своїм послідовників, але суворо заборонив їм говорити про це кому-небудь. Коли вони повернулися з гори, Ісус наказав збирати яблука, що б  його батько міг їх освятити. Відзначати саме свято почали тільки в 4 столітті, коли на тій же горі Фавор, звели храм, який увічнив Преображення Господнє.

Традиції Яблучного спасу

Це свято отримало таку назву в народі, тому що вважалося, що в цей день дозрівали всі яблука. В цей день їх умочували в мед або цукор і запікали. Останній шматочок яблука, за повір'ям, вважався чарівним. І якщо загадати бажання до того, як його з'їсти, то воно обов'язково здійсниться.

Так само, раніше була традиція, в садах з яблуками, або виноградом виставлялися величезні вози з плодами цих самих дерев. І всі охочі пригощалися абсолютно безкоштовно. Якщо хтось цього не робив, то їх вважали нечемними, злими, жадібними людьми.

Прикмети Яблучного спаса

Вважалося, що в цей день можна було безпомилково визначити прогноз погоди. Після Господнього Преображення мала преобразитися і погода. Ночі ставали довшими і холоднішими. До того ж, вважалося, що можна визначити якою буде погода в наступному січні.

Не можна забувати, що в цей час все ще триває Успенський піст, правила якого все ще не можна порушувати.

 

 

 

Автор матеріалу: 
Антон Антонов
Теги: 
Господнє Преображення, Яблучний спас, яблука, християнство
Вибір редакції, Світ
25.04.2018
Помер учасник першої української антарктичної експедиції Віталій Вернігоров
0
0
07:06 26.04.2018
У російського тренера буде два асистента
0
0
06:57 26.04.2018
Рівень заробітку за кордоном безпосередньо залежить від освіти
0
0
06:24 26.04.2018
В СБУ розповіли про спробу вербування українця білоруськими спецслужбами
0
0
02:39 26.04.2018