6 лютого 2018 набув чинності оновлений закон про сплату аліментів. У Мінсоцполітики вже відзвітували про перші результати дії закону, навколо якого виник справжній ажіотаж в суспільстві. У Міністерстві юстиції України розробили законопроект, який передбачає збільшення мінімального розміру аліментів на кожну дитину.

Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко на засіданні Кабінету міністрів.

"Зараз йде серйозне обговорення можливості збільшення обсягу утримання дитини після розлучення батьків. Уже розроблений законопроект, який пропонує істотно збільшити мінімальний розмір аліментів на дитину. Крім того, ми можемо запозичити норму французького законодавства, за яким нащадки після розлучення батьків повинні отримати такий же рівень утримання, який вони мали під час проживання в повній сім'ї", - сказав Петренко.

Також міністр має намір запропонувати ввести норму, згідно з якою діти будуть мати право на частку спільного майна колишнього подружжя нарівні з батьками.

Популярні новини зараз

Студентка з Шевченка розповіла, як викладач довела її до відчаю: "Плач, с*ка"

Павло Зібров вивалив свій шампур в Дубаї на очах у дружини: чоловіки позаздрять

Зірка "Кварталу 95" Олександр Пікалов розлучився з кумою Зеленського після 18 років шлюбу: залишив їм з сином будинок

Укрзалізниця довела, що пасажири можуть "домовитися" без будь-яких сертифікатів: "Начальник вирішує"

Показати ще

Таким чином міністерство прагне мотивувати тих батьків, які добросовісно виконують свої обов’язки. Для таких батьків будуть введені різноманітні податкові та соціальні пільги.

"Ще одна новація - створення реальних стимулів для органів влади на місцях, які вкладають кошти в розширення дитячого простору: створення дитячих садів, будівництво спортивних майданчиків, відкриття різного роду курсів і гуртків для гідного виховання дитини", - додав міністр.

Нагадаємо, відтепер за несплату аліментів та непогашення боргу в платників можуть відбирати майно. Це може бути частина квартири чи будинку, або інше нерухоме і рухоме майно.

За першимй місяць дії закону, з неплатників вже стягнули понад 225 мільйонів гривень.

Дивіться, який скандал спричинив новий закон про аліменти в родині українського шоумена

Як повідомляв портал "Знай.ua", українців зобов'язали регулярно звітувати про сплату аліментів. Якщо платник заборгував щонайменше за півроку, його позбавлять можливості виїзду за кордон, водити автомобіль та володіти мисливською зброєю.