Світлозахснику плівку виготовлять з морських мешканців

IT-світ
01.08 04:25
987
0

Дослідники заявили про створення плівки, яка блокує ультрафіолетові промені. Вона створена на основі водоростей, панцирів ракоподібних і слизу риб, що мешкають в рифах.

Про це повідомляє Popular Science.

Вчені пояснили, що сучасні сонцезахисні засоби поділяються на два типи. Перші блокуюють довге випромінювання UV-A, що провокує рак, а другі - короткі промені UV-B, що викликають сонячні опіки.

Однак у природі існують натуральні компоненти, що одночасно захищають від обох типів випромінювання. Мова йде про мікоспорін, який міститься в мікроорганізмах і був докладно вивчений іспанськими хіміками з університету Ла Ріоху в 2011 році.

Проте використання мікоспоріна у складі крему для засмаги не принесло бажаного результату. Це виявилося малоефективним.

Вчені не зневірилися і з'єднали речовина з хітозаном, який отримують з панцирів ракоподібних. У підсумку вони створили полімерну плівку.

Читайте також: Виявили рослину, яка захищається від комах трупами інших комах

Наприклад, наклеївши її на одяг або меблі, можна захистити їх від шкідливого впливу сонячних променів. Властивості плівки підтвердили випробування.

Матеріал може поглинати ультрафіолет на 192% ефективніше, ніж більшість комерційних сонцезахисних кремів. Ефект є більш стабільним після 12 годин перебування на сонці або при температурі до 80 градусів за Цельсієм.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори