Для тих українців, які мають автомобілі з європейською реєстрацією Рада підготувала черговий "сюрприз". Український парламент підтримав законопроект № 8487 про акциз на автомобілі.

Про це стало відомо завдяки повідомленням українських ЗМІ.

Так, законопроект передбачає зменшення розміру акцизного податку з авто, скасування заборони на митне оформлення машин, які не відповідають екологічному стандарту "євро-5", а також посилення контролю за переміщенням і використанням транспорту, зареєстрованого в інших державах. Такі зміни мають намір внести в Податковий і Митний кодекси.

"Коефіцієнт віку, який присутній у формулі, призводить до того, що старі автомобілі завозити невигідно, тому що за нього треба заплатити високий податок. Але тільки таким чином ми можемо регулювати екологічний податок, якого немає сьогодні в Україні. Для того, щоб не вводити додаткові податки, як у всіх європейських країнах, я наполягаю на тому, щоб коефіцієнт віку був присутній. Тому що 25-річні автомобілі не потрібно завозити в Україну, і не треба обговорювати варіант, що це автомобілі за 300 євро", - сказала голова податкового комітету, нардеп від БПП Ніна Південця під час обговорення документа.

Популярні новини зараз

У 2020 році пенсії збільшать втричі: кому пощастить відхопити ласий шматок

Чоловік скандальної Христини Асмус розповів про свою хворобу: "Лікуванню не піддається"

В Україні задеруть пенсійний вік для жінок: терміни вже названо

Жінки йтимуть на пенсію у 55: Зеленський вніс поправки до закону 4-х річної давності

Показати ще

Акцизний податок на авто планують розраховувати на основі таких базових ставок: з бензиновим двигуном – 50 євро, з дизельним двигуном – 75 євро. Для коригування вартості намір ввести коефіцієнти залежно від об'єму двигуна та віку машини.

Так, сума дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна і коефіцієнт віку. Коефіцієнт двигуна - це обсяг, поділений на 1000. Коефіцієнт віку - кількість повних календарних років з року, наступного за роком виробництва авто року до ввезення в Україну.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що власники авто на єврономерах, які перекрили центр Києва 11 липня, оголосили термінову мобілізацію.

Як повідомляв портал "Знай.uа" у середу, 11 липня, центр Києва заблокували власники автомобілів на єврономерах, які з'їхалися в урядовий квартал на акцію протесту. Водіїв попередили, що безстрокові мітинги будуть тривати до тих пір, поки їх вимоги не будуть враховані чиновниками.