Спінер у всьому світі став модною і дуже популярною розвагою. Це маленька іграшка-крутилка, яку полюбили як діти, так і дорослі українці. Що таке спиннер, як ним користуватися, чим корисний він для здоров'я і скільки коштує - читайте в нашому матеріалі.

Що таке спінер

Сама продавана іграшка 2017 року продовжує викликати інтерес у покупців і народжувати суперечки про її користь в боротьбі зі стресом, шкідливими звичками і проблемами з концентрацією уваги. Спінер - це обертається іграшка-оберталка, яку легко запустити, вдаривши по крилах. За принципом роботи вона схожа на дзигу.

Навіщо потрібен спінер

Одні власники іграшки стверджують, що спиннер допомагає заспокоїтися в стресовій ситуації і сконцентруватися при вирішенні складних завдань. Навіть з'явилася інформація про те, що пристосування позитивно впливає на людей з аутизмом, тривожним розладом і СДУГ (синдром дефіциту уваги і гіперреактивності). Інші кажуть, що ефект спиннер протилежний - іграшка відволікає і заважає зібратися з думками. Після буму на спіннери в 2017 році, іграшки навіть були заборонені в деяких навчальних закладах США, так як відволікали дітей від навчання.

Основа Fidget Spinner - металевий або керамічний промисловий підшипник, від якості якого, в першу чергу, залежить час крутіння спінеру. Такі пристрої бувають пластмасові і металеві (алюміній, рідше - мідь). Досить часто пластмасові спіннери виготовляються на 3D-принтерах. Чим вище якість Фіджет спиннер, тим довше і приємніше він крутиться.

Користь спінера для здоров'я

Деякі користуються спінерами як тренажерами, так як він розвиває моторику рук. Хтось користується тренажером для розминки, хтось включає його в програму по відновленню працездатності і гнучкості пальців після перенесених травм.

Spinner - історія створення

Популярну сьогодні іграшку винайшла американка Кетрін Хеттінгер ще в 1993 році. За однією версією ідея створення пристрою прийшла їй після того, як перебуваючи в Ізраїлі, вона побачила арабських хлопчиків, що кидають камені в поліцейських. Кетрін захотілося створити пристосування, яке б допомагало дітям вивільняти енергію. Пізніше стала відома інша версія - жінка створила іграшку для своєї дочки, яка страждала на міастенію. Головний симптом недуги - швидка стомлюваність м'язів.

Крім того, навколо spinner розгорілися патентні баталії. Винахідниця запатентувала засіб, але масового випуску не було. У 2005-му термін дії патенту закінчився, а продовжувати його Хеттінгер не стала.

Автором спінеру також називають і Скотта МакКоскері, який створив схожий пристрій в 2014 році, щоб подолати власне хвилювання. Назвав його Torqbar і почав продавати. За ним свої версії спиннер почали створювати і продавати інші винахідники, і в 2016 році МакКоскері подав заявку на патент.

В даний час патентний статус іграшки неясний.

Тим часом китайські заводи, звернувши увагу на тренд, активно переключилися на виробництво спінерів. Завдяки їм іграшка і потрапила на широкий український ринок - вона вже продається не тільки в інтернет-магазинах, а й у звичайних шопінг-центрах і навіть у підземних переходах.

Як він став популярним?

У грудні 2016 року Forbes опублікував статтю, в якій журналіст назвав спінери «обов'язкової офісної іграшкою в 2017 році». В кінці березня в YouTube і Reddit з'явилася маса відео, де люди робили різні трюки з різними моделями спінерів.

Вже в травні на Amazon в топ-20 найбільш популярних іграшок був цей спанер.

Втім, багато експертів сходяться на думці, що ця мода - ненадовго і скоро піде на спад.

Скільки коштує спиннер

Ціна на спінер залежить від якості матеріалів, з яких він виготовлений, найпопулярніші - сталь, мідь, латунь, титан і пластик. Ціна на іграшку в Україні стартує від 25 гривень за штуку і може досягати декількох тисяч - особливо дорогі моделі зазвичай виготовляють на замовлення. Щоб вибрати відповідний для себе, подивіться огляди різних моделей. Іграшку можна замовити на таких популярних сайтах, як OLX,Rozetka, Prom.ua, або придбати в одному з магазинів іграшок / техніки, як в Києві, так і в інших містах України.

Спінер можна зробити і своїми руками. Вертушка складається з пелюсток, які відходять від підшипника, розміщеного по центру і захищеного заглушкою. Підшипники розташовуються і на лопатях - вони створюють необхідний момент інерції, але дизайн - їх основна функція. Спінер зазвичай складається з трьох пелюсток, але можна зустріти моделі, наприклад, з двома або шістьма лопатями.

Спінер сюрприз в день народження Google

Існує і безкоштовний варіант використання такої іграшки - віртуальний. Досить ввести "spinner" в рядку пошуку, щоб знайти святковий спиннер від пошукової системи гугл, яким може скористатися кожен. Правда, лікувального властивості для рук досягти в разі онлайну не вдасться.

Спінер небезпечний для дітей?

Незважаючи на багато переваг, знайшлися критики Спінера, вони вважають, що іграшка небезпечна.

Головна небезпека полягає в тому, що дитина може проковтнути деталі пристрою. Тому експерти рекомендують не давати грати спиннер маленьким дітям. Хоча він має суцільну конструкцію, але від удару гаджет може розпастися на деталі, які дитина може проковтнути. У США вже зафіксували такий випадок.

Популярність спінерів починає працювати проти гаджета. Головними противниками іграшки стали вчителі. Вони стверджують, що учні настільки захоплені обертанням, перекиданням і виконаннями трюків, що не можуть зосередитися на уроках.

До того ж не для всіх ці трюки закінчуються добре. Ось, наприклад, 11-річний хлопчик з Австралії, за словами його мами, мало не позбувся ока, коли намагався виконати черговий маневр і не спіймав іграшку. Вона впала і поранила його.

Більш того, ці гаджети можуть бути смертельно небезпечні для дітей. Про це розповіла Келлі Джоек з Техасу, чия дочка ледь не загинула, випадково проковтнувши дрібну деталь від спиннер. Витягти її вдалося тільки за допомогою операції. Цю історію жінка опублікувала на своїй сторінці в соцмережі, щоб попередити батьків.

Фахівці кажуть, що спіннери не підходять для дітей молодше 8 років. А якщо батьки все ж вирішили подарувати дитині вертушку, то їм слід бути уважними. Адже через дитячу цікавость і необережность навіть невинна забава може обернутися травмою.

Трюки зі спінером