Про це заявив народний депутат України, член депутатської групи «Довіра» Сергій Шахов в ефірі телеканала Україна 24.

За словами депутата, необхідно провести аналіз використання коштів від екоподатку та з’ясувати, на які цілі вони спрямовуються.

«Треба подивитися, куди пішли гроші з підприємств. З великих металургічних підприємств, з підприємств, які є хімічною промисловістю. Наскільки мені відомо, багато коштів сьогодні лежать на рахунках в банках і губернатори так звані голови ОДА або голови військово-цивільних адміністрацій з того під’їдають. Треба робити аудит», - сказав Шахов.

Сергій Шахов, кадр з відео
Сергій Шахов, кадр з відео

Він вважає, що підприємствам необхідно залишати частину коштів від екоподатку для проведення модернізації, що дозволить використовувати гроші за призначенням.

Популярні новини зараз

Злата Огнєвіч виправдалася за свій вибір на "Холостячці" і пообіцяла показати правду: "Не хочу задовільняти"

В Україні знизять ціну на газ з 45 до 8 гривень, однак пощастить не всім: названо категорії

Злата Огнєвіч розповіла, що обрала не Андрія Задворного на шоу "Холостячка": "Я переконалася, що..."

"Було нудно": жінка встановила дивний рекорд, переспавши з 919 чоловіками за 7.5 годин

Показати ще

«Треба підприємствам віддавати гроші для модернізації підприємства на спецрахунки і також контролювати кожну копійку, щоб ці гроші йшли в модернізацію усіх великих заводів або індустріальної бази в Україні», - наголосив Шахов.

Зокрема, депутат зазначив, що крім ситуації з екоподатком, існує ще ініціатива збільшити повноваження екоінспекції, що створюватиме умови для корупційних зловживань.

«У нас сьогодні так – вас взагалі можуть закрити і породить корупційну складову, це найважливіша проблема нашої держави сьогодні», - сказав Шахов.

Нагадаємо, Американська торгова палата (АСС) закликала Верховну Раду надати суб'єктам господарювання право використовувати до 70% екологічного податку на компенсацію витрат на природоохоронні заходи та екологічні інвестиції.

Сектор зеленої енергетики стикнувся з новим видом тиску, ілюстративне фото
Сектор зеленої енергетики стикнувся з новим видом тиску, ілюстративне фото

Раніше Валерія Заружко, віце-президент Професійної Асоціації Екологів України, заявила, що прикладом відсутності реальних механізмів фінансування проектів з екологічної модернізації є Національний план із скорочення викидів, який Україна прийняла як європейське зобов'язання в кінці 2017 року і повинна була почати реалізовувати з 2021р. «Для впровадження європейських директив нам потрібно близько 4 млрд євро, що може стати можливим з механізмами державної фінансової підтримки, як це відбувалося в Євросоюзі. Наслідки невиконання - і незадовільний стан навколишнього природного середовища, і репутаційні втрати на міжнародній арені", - зазначила експерт.