Відділ інструментально-лабораторного контролю Офісу Центрального апарату Держекоінспекції у Кривому Розі поповнюється приладами, які дозволять робити більш якісні дослідження складу води, повітря та ґрунтів швидше, ніж раніше.

«Це, зокрема, 4 портативних вимірювачів розчиненого кисню у воді «S4-Standart kit Seven2Go» (Mettler Toledo). Ці киснеміри будуть використовуватись інспекторами для контролю безпосередньо на джерелах забруднення та у водних об’єктах, і результат вимірювань буде відомий одразу під час перевірки», - розповів голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

За його словами, з таким обладнанням отримання результату займатиме лічені хвилини, тоді як раніше для цього потрібно було близько 3 годин. Це дасть змогу, зокрема, здійснювати більшу кількість досліджень.

«Також лабораторію посилено 2 спектрофотометрами «ULAB 102», які працюватимуть у стаціонарних умовах. Прилад дозволяє визначити вміст біогенів (сполук азоту, фосфору тощо), важких металів, органічних речовин у воді, ґрунті, а також у викидах забруднюючих речовин в атмосферне повітря», - зазначив Андрій Мальований.

Посадовець зауважив, що сьогодні значна частина приладів в інспекції використовується вже близько 20 років. Їх ефективність та точність значною мірою поступається новим моделям обладнання, а технічні параметри не відповідають сучасним вимогам.

Популярні новини зараз
Власників генераторів почнуть штрафувати через законодавство: суми сягають 500 тисяч гривень Головне за 29 листопада: скандал з Поляковою, подорожчання продуктів, кінець Лукашенка та нові ціни на гречку і яйця Температура у квартирі підскочить на кілька градусів: як збільшити продуктивність батарей, перевірені способи 83-річна пенсіонерка заборонила своєму 37-річному чоловікові інтим із нею: "Я не в такій формі, як раніше"
Показати ще

«Лабораторія у Дніпропетровській області протягом 2020 року дослідила 1452 проби повітря на джерелах викидів, 242 проби поверхневих вод та 79 проб ґрунтів. З використанням нового обладнання кількість перевірених зразків зросте, що дозволить виявляти більше фактів забруднення та притягати до відповідальності більше порушників», - підкреслив Андрій Мальований.

Голова Держекоінспекції також поділився інформацією, що для територіальних підрозділів Держекоінспекції по всій Україні вже закуплено 36 киснемірів та 26 спектрофотометрів. Також найближчим часом планується придбання 49 переносних газоаналізаторів, 28 іономірів з датчиками на нітрати, хлориди, фториди, а також 20 електронних аналітичних вагів та 21 електронних технічних вагів.