У вівторок, 8 серпня, стало відомо, що легендарний Бессарабський ринок в Києві вже готується до масштабного оновлення. Зазначається, що підприємство вже оголосило тендер на розробку проекту реставрації.

Уточнимо, що сума тендеру становила 5 з половиною мільйонів гривень. Згідно з даними ресурсу Проззоро, предмет електронної закупівлі КП «Бессарабський ринок» – розробка проектно-кошторисної документації «Реставрація будівлі критого ринку на Бессарабській площі, 2 у Шевченківському районі з пристосуванням під сучасні потреби», - повідомляє Інформатор.

Також вказується, що терміни виконання зазначених робіт – з 7 вересня по 29 грудня 2018 року. Крім того, як повідомляє підприємство, кінцевий термін подання тендерних пропозицій – до 15:00 22 серпня 2018 року. Сам аукціон запланований на 14:09 23 серпня.

В той час, як Бессарабський ринок готується до важливого тендеру, журналісти вирушили на Бессарабку, щоб подивитися, як зараз йдуть справи на ринку.

Дивіться сюжет про Бессарабський ринок:

Популярні новини зараз

Олександр Еллерт розірвав всі стосунки з Ксенією Мішиною, крапку поставлено: "Дайте нам спокою"

Що не можна подавати на новий 2022 рік: доведеться обійтися без шампанського і холодцю

В Ощадбанку з пенсіонерів здирають останні копійки за "стару ганчірочку", яку називають карткою: "Змусили шкандибати додому..."

0,2 не вирок? У суді розповіли, в яких випадках українців не оштрафують за п'яне водіння

Показати ще

Як відомо, Бессарабка — це знакове місце Києва. Будинок будували в 1910-1912 роках. Конструкція будівлі на той час вважалася дуже складною, адже в проекті були і цегляні стіни і металевий склепінчастий каркас.

На нього повинно було спиратися перекриття скляного даху, яка, за задумом головного архітектора Генріха Гая, подарувала б приміщенню додаткову освітленість. На той момент досвіду зведення подібних споруд у київських архітекторів зовсім не було, тому, щоб краще виконати роботу, наші інженери їздили в Західну Європу для ознайомлення з пристроєм критих ринків. Відкрили знамениту Бессарабку в 1912 році.

Нагадаємо, що науково-реставраційний рада Національного заповідника "Софія Київська" прийняла роботу з реставрації олійного живопису куполи Андріївської церкви.

Як повідомляв портал Знай.uа, в Криму російські окупанти практично знищили легендарний Бахчисарайських палац.

Також портал Знай.uа писав, як "горбатого" Запорожця перетворили на крутий спортивний автомобіль.