З Будинку профспілок у Києві до кінця дня знімуть банер, який закривав його впродовж останніх років. Ніяких надбудов над будівлею не буде, запрацює і годинник на фасаді будівлі.

Про це розповів керівник прес-центру Федерації профспілок України Юрій Работа.

Демонтаж почали о 12 годині сьогодні, 30 травня.

Банер "Свобода — це наша релігія" площею 5 тисяч квадратних метрів висів на Будинку профспілок на Майдані Незалежності з весни 2014 року.

Під час ремонту з фасаду зняли вірменські травертинові плити 70-их років та переробили його з керамограніту, адаптованого і до морозів, і до спеки.

За словами Юрія Работи, стара плитка почала осипатися ще до пожежі. Для того аби ловити камінці, що осипаються, тоді встановлювали сітки між першим і другим поверхом.

Популярні новини зараз
Як уникнути арешту майна: чому переписка на родичів може виявитися поганим варіантом Українцям будуть по-новому вручати повістки: все зміниться з 16 липня Ситуація зі світлом кардинально зміниться: 5 атомних блоків "йдуть" на ремонт Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає
Показати ще

Новий фасад утеплили, також замінили вікна, встановлені у 70-их, — нові склопакети сонцевідбивні ззовні та теплозберігальні зсередини.

Зовнішньо оновлений фасад не змінив свій допожежний вигляд. Надбудов на даху будівлі чи додаткової покрівлі не буде. Годинник на фасаді будівлі теж функціонуватиме, як раніше.

Роботи всередині приміщення триватимуть до Дня Незалежності України. Тоді центральний апарат ФПУ і апарати комітетів і переїдуть назад з приміщення "Укрпрофоздоровності" на вулиці Шота Руставелі, де вони перебували увесь час ремонту.

Федерація профспілок України співпрацює з Міністерством культури та надасть дві музейні кімнати у своєму приміщенні для експонатів часів Революції Гідності. За словами керівника прес-центру ФПУ, Мінкульт вже оглянув приміщення та готує свої експозиції.

Варто відзначити, що раніше головний інженер проекту капремонту Будинку профспілок у Києві розповів про подальшу долю будівлі і показав, як він буде виглядати після реконструкції.

Інженер також повідомив, що з фасаду Будинку профспілок знімуть захисний банер, а дедлайн по закінченню ремонтних робіт призначено на День незалежності, 24 серпня.

За словами Артема Білика, зовнішній вигляд будівлі істотно не зміниться в порівнянні з тим, що було до пожежі 2014 року, але зміни будуть.

"Наприклад, великі скляні вікна на перших двох поверхах. Захисний банер знімемо, але тимчасові стройконструкції залишаться ще на рівні перших двох поверхів і верхній частині будівлі, де роботи будуть продовжуватися. Повністю паркан зникне до Дня Незалежності. До цього часу ми плануємо закінчити всі внутрішні та фасадні роботи, встановити підсвічування і провести благоустрій навколо Будинку профспілок", - уточнив Артем Білик.

У Києві відкривають фасад Будинку профспілок

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Кличко віддав під торговий центр одну з найвідоміших будівель Києва.