Щорічно 25 листопада в Україні відзначають День пам'яті жертв голодомору. І завтра в Києві буде досить багато заходів, де вшанують пам'ять загиблих, пройдуть панахиди, а також жалобні заходи біля Меморіалу жертв Голодомору. Ми вирішили розповісти вам трохи детальніше про програму у Києві.

День пам'яті жертв голодомору: програма заходів

Прес-служба КМДА повідомила, що, як і завжди, відбудеться громадська акція "Запали свічку". Рівно о 16.00 хвилиною мовчання вшанують пам'ять жертв геноциду українського народу. Потрібно відзначити, що долучитися до цієї акції може кожен бажаючий і поставити пам'ятну свічку на своєму підвіконні.

Крім цього, потрібно сказати, що практично всі розважальні заходи в усіх містах України будуть скасовані. Зате замість цього будуть організовані тематичні заходи: виставки, презентації, відкриті лекції, інші публічні заходи, покази фільмів, художніх творів, відео-, фото - та інших документів, записів свідчень очевидців тощо.

Крім того, 25 листопада буде приспущено Державний Прапор України з траурною стрічкою на всіх державних будівлях і спорудах, підприємствах і організаціях.

День пам'яті жертв голодомору 1932-33

Менш, ніж за рік в Україні померло, за різними даними, від 4 до 8 мільйонів чоловік. Треба сказати, що зазвичай у таких випадках рахують кількість тих, хто міг народитися за цей час. У такому випадку кількість жертв голодомору в Україні зростає до 12 мільйонів.
Ще в 2010 році Апеляційний суд Києва визнав сімох радянських керівників винуватцями організації геноциду українців: Сталін, Молотов, Каганович, Постишев, Косіор, Хатаєвич, Чубар.
А при правлінні Януковича сам термін "Геноцид" хотіли прибрати з підручників.

Дивіться: Не забудемо: завтра в Україні День пам'яті жертв Голодомору

Нагадаємо, що щорічно в Україні 25 листопада відзначають День пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років.