Криваві сутички під Радою: афганців труїли газом, є постраждалі

поділитись
Мітингувальники спробували прорватися до будівлі Верховної ради

Сьогодні вранці, 19 червня, під будівлею Верховної Ради України відбулась акція протесту, ініційована організаціями ветеранів афганської війни. Вони вимагали збереження своїх пільг за рахунок бюджету України.

Мітингувальники спробували прорватися до будівлі Верховної ради крізь оточення, в бік правоохоронців летіли порожні пляшки і камені, у відповідь використовувався сльозогінний газ.

Загалом участь у мітингу взяли близько 2 тисяч активістів. В МВС України повідомили, що у зіткненнях постраждали 11 осіб, у тому числі 8 співробітників поліції. Всього порядок біля будівлі парламенту охороняли близько 500 поліцейських.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що Народний депутат України Сергій Шахов вимагає негайного звіту керівництва НАК "Нафтогаз" України перед парламентом.

Про це один з лідерів політичної сили "Наш край" заявив сьогодні, 19 червня, з трибуни Верховної Ради під час обговорення законопроекту про Український культурний фонд.

"З самого ранку ми розглядаємо законопроекти про культуру. Культура дуже важлива для нашої держави. Але коли музиканти, митці, працівники музеїв взимку примерзають до ліжок, їх рятувальники відривають буквально з м’ясом і везуть в морги, це не в які рамки не лізе", – сказав Шахов.

"Людям нічого їсти.Вчителі, які отримали по три вищі освіти, стоять з простягнутими руками і просять допомогу на шматок хліба, стоять під аптеками. Вони кажуть: перш за все нагодуйте людей", – констатував народний депутат.

Шахов нагадав, в той же самий час керівництво "Нафтогазу" нарахувало собі 1,5 млрд грн премій за перемогу в ще не закінченому суді над "Газпромом". При цьому частину цих коштів топ-менеджери "Нафтогазу" вже отримали і перевели на свої закордонні рахунки.

"Наш край" вимагає, щоб Коболєв у четвер (21 червня, – ред.) відповів, куди поділися 1,5 млрд грн премій. "Наш край" вимагає звернути увагу на 60% підвищення тарифів на газ. Ми вимагаємо, щоб всі фракції вийшли до афганців і чорнобильців і пояснили, чому ми не нараховуємо їм пільги. Чому Кабінет міністрів ховається за нашими спинами і не може дати нормальну соціальну допомогу афганцям і чорнобильцям", – звернувся парламентарій до своїх колег.

Шахов також нагадав про проблеми шахтарів, борг перед якими по зарплатні становить 400 млн грн.

Автор матеріалу: 
Ирина Панькевич
Теги: 
Афганці, протести, сльозогінний газ
Організатори готують розваги на будь-який смак
0
0
05:30 21.07.2018
Ось це нахабство, навіть під землю залізли і продовжують злити багатьох городян
0
0
02:01 21.07.2018
Обидва авто спалахнули, як свічки
0
0
22:27 20.07.2018
Хлопця поранили біля метро "Дружби народів"
0
0
21:26 20.07.2018
Таким чином жінка заступилась за свого чоловіка
0
0
21:12 20.07.2018