У Греції відбулися масові протести і сутички з правоохоронними органами. Це сталося через підписання угоди з Македонією про зміну назви колишньої югославської республіки. Повідомляється, що зібралося півтисячі протестувальників.

Майже 500 демонстрантів зібралося близько невеликого села Пизодери в регіоні Преспес. Протестуючі мали намір підійти до місця підписання угоди на березі озера. Вони зібралися спочатку приблизно в 25 км від місця проведення церемонії підписання.

Мітингувальники розмахували грецькими прапорами і намагалися підійти безпосередньо до місця. Однак їм цього не вдалося зробити, так як їх оточила поліція. Правоохоронці блокували всі довколишні дороги. Крім цього, до натовпу з прапорами вони застосували шумові гранати і сльозогінний газ.

Протестувальники заявляють принаймні про вісім постраждалих в результаті агресивних дій правоохоронних органів. На фото видно людей з закривавленим одягом.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" глави зовнішньополітичних відомств Греції і Македонії Нікос Котзиас і Нікола Димитров 17 червня підписали угоду про новому офіційному назві Македонії.

Про це стало відомо завдяки повідомленнями європейських ЗМІ.

Так, церемонія підписання відбулася на кордоні країн у присутності прем'єрів обох держав, глави європейської дипломатії Федерики Могерини, спецпредставника ООН Метью Німіца та інших високопоставлених осіб.

Угода дозволяє завершити багаторічну суперечку між Афінами та Скоп'є. Грецьку сторону не влаштовувало назва республіка Македонія, так як, на її думку, воно було дуже співзвучне з грецькою областю Македонія. Згідно з домовленістю, новим офіційним назвою країни буде Республіка Північна Македонія.