На Софійську і Михайлівську площі в центрі Києва чекає масштабний ремонт. Роботи по реконструкції площ повинні початися вже у квітні.

Проект обговорили вчора, 26 лютого, на робочій нараді в КП "Київавтодор" з розгляду проекту "Виконання проектних робіт з капітального ремонту Софіївській площі", повідомляє Рoliteka.

Серед головних завдань реконструкції - впорядкування зелених зон і благоустрій, організація безбар'єрного простору для людей з обмеженими можливостями, водовідведення з площі, заборона стихійної стоянки.

Розробкою проекту реконструкції однієї з головних і стародавніх площ України - Софійській площі в Києві, займається Інститут Київдормістпроект.

У 2017 році Софійський собор і однойменна площа відзначили 1000-річчя своєї історії. Сьогодні на площі проходять головні свята і церемонії.

"Розуміючи, що Михайлівська та Софійська стали головними площами країни, де проводяться найважливіші державні заходи, в тому числі і виставки важкої військової техніки, де збирається багато народу, проводяться протокольні заходи з особливими режимами безпеки, існують великі навантаження, нам потрібно зробити її надійнішою, подбати про безпеку", - розповідав архітектор Олександр Колесников.

Проект реконструкції головної прикраси столиці передбачає повну заміну надзвичайно пошкодженого цегляного покриття пішохідної частини площі на гранітне.

"Свого часу, частину вулиці Володимирській і Володимирського проїзду вдалося замостити гранітною шашкою, і вона прекрасно тримається, її обкатали за ці роки. На Софійську площу потрібно близько 10 тисяч квадратних метрів граніту. Нижні шари грунту, в основному, залишаться недоторканими", - розповів Колесніков.

Також замінити потрібно систему освітлення і кріплення контактної тролейбусної електромережі, мережі водовідведення. Крім того, заміні підлягають люки оглядових колодязів інженерних мереж - з круглих на квадратні.

І, нарешті, планується оновити електричні і слабкострумові мережі забезпечення всього спектра протокольних і масових заходів, які відбуваються на головній площі країни.