З 15 липня ціни на проїзд у київському громадському транспорті зростуть на 1 гривню. За поїздку в метро або міській електричці киянам тепер доведеться віддавати 5 грн, а в наземному транспорті – 4 грн.

У Київській міській державній адміністрації спробували виправдати таку вартість проїзду, назвавши її "тарифом виживання".

За словами радника голови КМДА з питань цінової політики Василя Яструбинського, економічно обґрунтовані тарифи на проїзд у столичному громадському транспорті складають 6,64 грн для метро і 6,91 грн – для наземного транспорту. Таким чином, як зазначив він, різницю між економічно обгрунтованими тарифами і тими, які почнуть діяти з середини липня, покриватимуть з бюджету.

Крім того, радник заступника голови КМДА заявив, що нове подорожчання проїзду дозволить компенсувати витрати лише на дві складові тарифу: електроенергію і зарплати персоналу.

Також, за словами заступника голови КМДА Миколи Поворозника, підвищення необхідно для того, щоб муніципальний громадський транспорт взагалі продовжив працювати.

Популярні новини зараз

Під Львовом троє чоловіків скоїли звіряче вбивство – рушниці в руках і трупи в багажнику

Курс валют на 18 жовтня змусить українців п’ялити очі на лоба

Популярний у жінок український блогер-мільйонник помер від ковіда, залишивши трьох дітей

Андрій Данилко зустрічається з власною "мамою", фанати в ауті: "Ходок по бабусям"

Показати ще

Як розповів він, у вартість квитка входить собівартість перевезення (заробітна плата, паливно-мастильні матеріали, електроенергія, обслуговування і ремонт транспорту) і розвитку (оновлення складу, створення нових маршрутів, ремонт та встановлення нових зупинок, ремонт і відкриття нових станцій метро).

"За останні два роки електрика подорожчала в 4,6 рази, крім того, в 2,6 рази зросла мінімалка. Ці два фактори стали вирішальними для таких непопулярних кроків", - виправдав нові тарифи Поворозник.

При цьому в КМДА поспішили заспокоїти пільговиків, пообіцявши, що вони як і раніше зможуть їздити в міському транспорті, користуючись привілеями.

Систему знижок також змінювати не будуть. Наприклад, проїзд у метро по пластиковій карті коштуватиме від 4,50 залежно від кількості поїздок, а за проїзними квитками – від 3,87 грн залежно від типу проїзного.

Крім того, міська влада сподівається, що введення електронного квитка на всі види транспорту дозволить оптимізувати облік пасажирів і змінити підходи до оплати проїзду.

Як повідомляв портал "Знай.ua", ще кілька станції столичної підземки відмовилися від жетонів.