У столиці в понеділок, 29 січня, відбудеться грандіозна історична реконструкція подій сторічної давнини. З нагоди 100-ї річниці бою під Крутами за завод "Арсенал" учасники та гості програми зберуться у центрі міста та згадають ті трагічні та надзвичайно вагомі події.

Захід розпочнеться о 18.30 біля м. Арсенальна. Про це пише Politeka.

У реконструкції, присвяченій сторіччю бою під Крутами, візьмуть участь актори військово-історичного клубу "Повстанець" та військово-історичного клубу "172-й піхотний полк". Учасники будуть відтворювати події 1918 року, коли війська Української народної республіки виступили проти більшовиків в бою за завод "Арсенал".

Це історична подія відомо також під назвою Січневе повстання 1918 року. Тоді Київський комітет більшовицької партії організував збройне повстання проти Української Центральної Ради. Бої тривали сім днів, з 29 січня (16 січня за старим стилем) до 4 лютого. Протистояння призвело до численних жертв з обох сторін, близько 750 загиблих були поховані в братській могилі в Маріїнському парку. Під час вуличних боїв було зруйновано багато київських будинків.

Популярні новини зараз
Графіки відключень стануть жорсткішими – до чого готуватися українцям Нові правила для водіїв: де і коли можуть перевіряти військовий квиток Газові прилади доведеться відключити: "Газмережі" застерегли кожного споживача Готуйте додаткові 300 гривень: українцям прийдуть перераховані платіжки
Показати ще

Після "бою" учасники та гості заходу пройдуть центром столиці із запаленими факелами в руках в пам'ять загиблих героїв Крут. Закінчиться дійство біля Аскольдової могили.

Дивіться про трагедію 1918 року

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям презентували фільм-екш на честь героїв Крут. Юні актори приміряли на себе ролі своїх прадідів.