Рух в "урядовому кварталі" столиці по вулиці Грушевського із самого ранку був ускладнений учасниками масового мітингу за доступне розмитнення автомобілів, завезених з-за корону. Знай.ua дізнавалися подробиць заходу.

З'їзд – з різних областей України

Вже за кілька годин до заявленого активістами ГО "АвтоЄвроСила" мітингу, що стартував сьогодні о 9.00 ранку біля будівлі Кабінету Міністрів України, почав масово збиратися народ. Із самого ранку в центральну частину міста прибули сотні автомобілів з єврономерами та піших однодумців.

"Незважаючи на дощ, сьогодні в центрі міста зібралася наша величезна "сім'я" – учасниками акції стали тисячі людей. Ми повністю зайняли весь урядовий квартал – біля Верховної Ради, Кабміну, Адміністрації Президента до Софійської площі", – відзначає співзасновник ГО "АвтоЄвроСила" Олександр Чернявський.

Популярні новини зараз
Унікальний таємний лист Лесі Українки знайшли та показали всім: що приховувала велика поетеса Пенсійний фонд звернувся до українців: цей важливий нюанс має знати кожен Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон Труби наші, а за доставку платимо: українцям озвучили нові правила щодо оплати газу
Показати ще

В центрі міста зібралися не тільки представники усіх 10 районних об'єднань ГО "АвтоЄвроСила", а активісти з інших областей країни.

"Ми з другом спеціально на захід приїхали із своєї рідної Вінниці. Ми обидва нещодавно обзавелися польськими машинами, проте держава не дає їх розмитнити, при цьому ще сильніше звужуючи коло обмежень для таких, як ми, – ділиться з нами Денис Вращук, житель Вінницької області. – Ми спеціально відпросилися з роботи на два дні, щоб часу і на дорогу вистачило, і на перебування в Києві. Будемо по черзі за кермом, щоб не втомлюватися".

Покидати центральні вулиці Києва активісти не збираються допоки їхні вимоги не будуть почуті представниками влади – більшість налаштована навіть залишатися тут до пізнього вечора.

"Людські" тарифи, відставка Продана та пільги для військових

Скандуючи "Гройсман – геть!", "Ганьба!" та "Права – народу!", учасники мітингу на чолі з лідером Олегом Ярошевичем висловлювали свої вимоги прямо під вікнами Кабміну та Адміністрацією Президента.

"В першу чергу, ми вимагаємо скасування постанови антиконституційного законопроекту №479, прийнятого Кабміном від 20 червня. Він повністю обмежує права власників авто на єврономерах та, навпаки, створює сприятливу атмосферу для розвитку нових корупційних схем для поліції, митниці та Державної фіскальної служби", – говорить голова ГО "АвтоЄвроСила" Олег Ярошевич.

Другою вимогою активістів стала відставка Мирослава Продана, з діяльністю якого учасники мітингу пов'язують все частіші випадки конфіскації закордонних автівок та відправлення їх на штрафмайданчики.

«Нині влада почала обкатувати схему тиску і репресій на водіїв, керуючих автомобілями на єврономерах. Ми вимагаємо відставки в.о. голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана, який ініціював горезвісну антинародну злочинну постанову Кабміну, – розповідає керівник запорізької філії громадської організації "АвтоЄвроСила" Влад Погорєлов. – З цієї "записки" почалася фіксація, тиск і збір даних про тих людей, які домагаються зниження митних платежів. У людей вже незаконно стали відбирати автомобілі і ставити на штраф майданчики. Все це відбувається не тільки з подачі Продана. У цьому бере участь Гройсман і Аваков".

Серед вимог мітингувальників – гарантії влади про подальше прийняття доступних тарифів на розмитнення, а також прийняття спеціальних "пільг" для військових.

"Ми вимагаємо також зробити "нульове розмитнення" для учасників військових дій у зоні АТО. Вони та їхні родини заслуговують на це – влада не повинна брати з них кошти за ввезені автомобілі, оскільки ці люди життям ризикували заради чистого неба над нашими головами та миром в країні", – голова ГО "АвтоЄвроСила" Олег Ярошевич.

Posted by Денис Борисов on Wednesday, 11 July 2018

Дії ГО "АвтоЄвроСила" підтримали й інші громадські організації. За словами керівника запорізької філії громадської організації "АвтоЄвроСила" Влада Погорєлова, до заходу приєдналися не лише власники евроблях, а й велика кількість людей з різних громадських організацій – акція об'єднала волонтерів, ветеранів АТО і афганців.