У Київському зоологічному парку з'явилися мунтжаки - одні з найменших оленів у світі.

Крім свого розміру, ці тварини знамениті ще і специфічними звуками, які вони видають. Саме за це їх і називають гавкаючими оленями.

Однак, це справжні олені зі справжніми рогами, повідомляє прес-служба зоопарку.

"Знайомтеся - нові жителі Київзоо. Це сім'я мунтжаків, одних із найменших оленів у світі, розміром з собаку! Схожість з собачкою ці малюки підсилюють своїм гавкотом і три-сантиметровими іклами. Але, це справжні олені! І роги у них справжні", - відзначили в повідомленні.

Нові мешканці Київзоо

Знайомтесь - нові мешканці Київзоо :) Це сім'я мунтжаків, одних з найменших оленів у світі, розміром з песика! Схожість з песиком ці малюки посилюють своїм гавканням та 3-х сантиметровими іклами. Але, це справжні олені! І роги у них справжні 🦌🦌 Приходьте подивуватись нашими Мурзіком та Мілкою!

Популярні новини зараз
Стосується всіх клієнтів: "Нафтогаз" попередив про важливе нововведення Як зменшити платіжку за світло, користуючись бойлером – українцям дали дієві поради Знову таке побачите не скоро: 22 червня обов'язково треба звернути увагу на небо Плюс 570 грн щомісяця: в Україні пенсіонерам дозволили отримати "бонус" до основних виплат
Показати ще
Posted by Київський зоологічний парк загальнодержавного значення on Wednesday, 27 June 2018

Мунтжак або гавкаючий олень (Muntiacus) — найстаріший рід оленів у світі. Він виник біля 15-35 млн років тому в епоху міоцену, його найстаріші залишки знайдені на території Франції, Німеччини та Польщі. Рід має 12 сучасних видів, що поширені у Південній та Південно-Східній Азії, Китаю та деяких районах Японії.

Мунтжак за розмірами справді не більший собаки - має довжину тіла 89-135 см, досить довгий хвіст - 13-23 см, висоту в холці 40-65 см і масу - 15-35 кг.

Роги цих маленьких оленів покриті шерстю, вони далеко виступають за задній край черепа. Власне самі роги короткі, приблизно рівні мохнатим "пенькам", з яких вони виступають. Роги мунтжака не бувають такими розгалуженими, як у звичайного оленя, а мають вигляд простої вилки, іноді з двома кінцевими відростками.

У самців-мунтжаків у верхній щелепі є різці, які виступають з пащі і призначені для перекушування. Самці захищають "свій" райони від вторгнення інших самців. При їх зустрічах зазвичай доходить до сутичок, в яких використовуються не стільки роги, скільки гострі різці.

При хвилюванні або збудженні ці олені видають звуки, схожі з лаєм собак.

Шерсть у цих симпатичних оленів коротка, блискуча, коричнево-руда різних відтінків, залежно від виду. Молоді мунтжаки плямисті.

Вагітність у самок триває близько 7 місяців, після чого зазвичай народжується одне дитинча, якого мати ховає у заростях, поки той не зможе самостійно за нею слідувати. Харчуються ці олені рослинною їжею: листям, травою, бруньками, опалими фруктами.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у мережі з'явилося рідкісне відео, на якому олень одним стрибком перетинає дорогу за секунду до зіткнення з автомобілем. Кадри були зняті на одній з доріг Словаччини. Автором відео став водій машини, який ледь не зіткнувся з дикою твариною, а сам ролик записаний на відеореєстратор.