У понеділок, 11 травня, починається перший етап ослаблення карантину в Україні. Рішення про пом'якшення влади на місцях приймають самостійно, опираючись на рекомендації Кабміну. Зокрема в Києві, обмеження почнуть знімати з 12 травня, а Львів пом'якшать їх лише частково.

Згідно з постановою Кабміну, 11 травня карантин буде ослаблений у наступних сферах:

дозволять оптову торгівлю непродовольчими товарами, в тому числі відкриють магазини в ТРЦ (крім розважальних та дитячих зон, фудкортов і кінотеатрів у ТРЦ);
дозволять працювати адвокатам, нотаріусам, аудиторам, а також психотерапевтів;
будуть дозволені планові операції (їх дозволили робити ще 5 травня), а також відкриті можливості для надання паліативної допомоги в стаціонарах;
українцям дозволять гуляти в парках і зонах відпочинку, парках, включаючи лісопаркові та прибережні зони;
будуть відкриті для відвідування вуличні дитячі та спортивні майданчики (не в ТРЦ);
відкриються салони краси, перукарні, манікюрні та педикюрні салони;
відкриють літні майданчики кафе і ресторанів під відкритим небом,
дозволять продаж на винос в закладах громадського харчування (тільки ті заклади, які зареєстровані в Державному реєстрі потужностей операторів ринку харчових продуктів);
роботу відновлюють історико-культурні заповідники та музеї, однак особливості їх відкриття і роботи будуть регулювати власники;
до звичайного режиму роботи зможуть повернутися ЗМІ, точки продажу преси, друкарні та інші підприємства медіагалузі;
дозволять роботу клініках і кабінетах стоматології;
відновлюють роботу сервіси побутових послуг;
будуть дозволені кіно - і відеозйомки, репетиції в театрах, цирках, концертних організаціях, художніх колективах (до 50 осіб і без глядачів).

карантин в Україні, фото: Уніан
карантин в Україні, фото: Уніан

В уряді повідомили, що заклади повинні були підготуватися до роботи до 11 травня, в тому числі виконати всі вимоги.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: син Зеленського збирається в армію, "пожежа" у Кремлі та Bayraktar для ЗСУ від поляків Слава Дьомін зізнався, що його рідна мати подала на нього до суду і вимагає аліментів: "Краще б ці гроші пішли на онука" Мішель Андраде з "Орел і Решка" після розставання з Потапом розповіла про нову втрату: "Люди показують туалет" Наталя Могилевська втрапила в халепу: "Друзі мої! Трапилось непередбачене"
Показати ще

Вимоги для бізнесу
Слід виділити кілька основних правил для всіх видів бізнесу:

кожному співробітнику перед роботою повинні виміряти температуру. Якщо вона вище 37,2 - він не допускається до роботи;
кожна торгова точка повинна бути оснащена засобами гігієни при вході;
зберігається масковий режим як для відвідувачів, так і для працівників;
потрібно дотримувати соціальну дистанцію в 1,5 метра;
працівники повинні надягати одноразові рукавички під час роботи;
регулярна дезінфекція приміщень після відвідування клієнтів.
В перукарнях і салонах краси кожному співробітнику перед приходом на роботу повинні виміряти температуру, якщо вона буде вище 37,2 - працівник не допускається до роботи. Прийти можна буде тільки по запису з дотриманням часового інтервалу і соціальної дистанції. При вході повинні бути засоби для гігієни і всі повинні бути одягнені в маски. Після кожного клієнта повинна проводитися дезінфекція.

Для кафе, ресторанів і барів перевірка температури співробітників перед приходом на роботу і забезпечення засобами гігієни при вході в заклад також залишається обов'язковою. Крім того, власники повинні при можливості замінити м'які крісла на ті, які піддаються дезінфекції. Правила соціальної дистанції в 1,5 метра і носіння масок зберігаються. Видавати людям меню заборонено - воно повинно знаходиться біля входу або місця прийняття замовлення.

Продовольчих, непродовольчих магазинах і ТРЦ треба додержувати основні вимоги, а також стежити, щоб у приміщенні не знаходилося більше 1 людини на 10 кв. метрів. Потрібно також зробити маркування для дотримання дистанції в 1,5 метра. Біля входу, крім антисептиків, потрібно розмістити інформаційні матеріали про те, як протидіяти коронавірусної хвороби.

При роботі в офісах потрібно також дотримуватися основні вимоги. Крім того, в офісі не може знаходиться більше 1 людини на 10 кв. метрів площі. Рекламні брошури, журнали повинні бути недоступними для клієнтів. Співробітники повинні мити руки як мінімум кожні три години і уникати контактів з людьми, що мають ознаки респіраторних захворювань.

Ревізор. Карантин, фото Новий канал
Ревізор. Карантин, фото Новий канал

В закладах психіатричної та медико-соціальної допомоги слід у доступній формі пояснювати пацієнтам про ризики та небезпеки коронавіруса. Персонал і пацієнти повинні бути забезпечені необхідними засобами захисту та гігієни. Також вводиться почергове ходіння в їдальню для уникнення тісних контактів між людьми. У разі виявлення симптомів ГРВІ у персоналу або пацієнта, їх потрібно ізолювати в оснащену для цього палату.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, що дозволять після ослаблення карантину в Україні, повний перелік.

Як повідомляв Знай. ua, українці на карантині знайшли розраду на AliExpress.

Також Знай. ua писав, що карантинні обмеження, які залишаються після 11 травня.