Фахівці з Канади провели аналіз того, наскільки часто агресивна реакція водіїв на навколишню дорожню обстановку веде до ДТП. За їхніми даними, загальні шанси агресивної людини потрапити в аварійну ситуацію на 78% вищі, ніж у спокійної. Свою роботу спеціалісти опублікували Science Direct.

В роботі дослідники використали дані опитувань 12 830 жителів Онтаріо (Канада), водіїв машини. Лише 8 відсотків з них повідомили, що потрапляли в ДТП за останній рік. Однак серед тих, хто повідомляв про помірні проявах власної агресивності за кермом, їхній відсоток був дещо вищим.

Під помірною агресивністю малося на увазі мат, крики і різні непристойні жести на адресу чайників, пішоходів, "хрустів" та інших учасників дорожнього руху.

Ще гіршою була ситуація серед тих, хто повідомляв про більш серйозні форми агресивної поведінки. Так, наприклад, водії повідомляли про те, що вони погрожували розправою сусідам по потоку або навіть били їх, наносили свідомі пошкодження машин опонентів та інше. Такі водії показали рекордно високий рівень ДТП. Вони потрапляли в них на 78 відсотків частіше, ніж ті, хто обмежувався матом і жестами.

Хоча сам по собі факт більшої аварійності агресивних водіїв досить прогнозований, дослідники відзначають, що першими змогли на великій вибірці охарактеризувати цю проблему кількісно. За їхніми словами, важкі форми агресивної поведінки підвищували шанси на аварію в тій же мірі, що й водіння після куріння коноплі. А водій під "травкою", як правило, водить не краще, ніж водій напідпитку.