Іспанські археологи зробили відкриття, що перевертає наші уявлення про стародавній світ. Знайденому скелету жінки, яка жила 4200 років тому, поставили діагноз рак грудей. Це найдавніший випадок в історії людства, відомий ученим. Останки знайшли на території кладовища Куббет ель-Хава, пасткою від Асуана.

На кістках жінки виявлені типові сліди руйнувань, викликаних метастазами раку, сказав міністр у справах старожитностей Єгипет Мамдух ель-дамат. Вчені з Хаєнський університету дізналися, що жінка належала до аристократичних верств населення столиці південної провінції країни.

В даний час онкологія - одна з найбільш поширених причин смертності. Але стародавніх свідоцтв про дане захворювання майже немає. Через це історики вважали, що рак викликаний саме сучасними умовами життя (забруднення навколишнього середовища, перенаселення, збільшення терміну життя). Але знахідка вже 2-го за рік стародавнього скелета хворого на рак в Єгипті свідчить про те, що хвороба забирала людські життя і на зорі людства.