Астрофізики з США, Данії, Франції, Італії та Австралії спостерігали спалах однієї і тієї ж наднової зірки чотири рази. Її зображення сформувало так званий Хрест Ейнштейна.

У ході спостережень, які проводив космічний телескоп Hubble, астрофізикам вдалося отримати зображення наднової, розташованої в одному з рукавів спіральної галактики. Це зоряне скупчення знаходиться на відстані 9,3 мільярда світлових років від Землі.

Світло від спалаху наднової був посилений (за яскравістю приблизно в 20 разів) і розмножений (на чотири зображення, що сформували Хрест Ейнштейна) в результаті спотворення траєкторії світлових променів сильним гравітаційним полем.

Вчені зможуть спостерігати світлові промені від наднової ще протягом декількох років. Комп'ютерне моделювання, проведене фахівцями, показало, що на Землі астрономи могли бачити Хрест Ейнштейна від такої наднової 50 і десять років тому.

Перша гравітаційна лінза була відкрита в 1979 році. Однак вченим ще жодного разу не вдавалося спостерігати Хрест Ейнштейна саме від спалаху наднової.

Популярні новини зараз

Марцінків готує франківчанам неприємний сюрприз у транспорті: "4 гривні - мало"

Ведуча 1+1 Алла Мазур показала свою надійну опору у боротьбі з онкологією: "Не дозволив мені здатися"

Зрадник забрав життя героя АТО: "Ти справжній воїн, побачимося на небесах"

П'ятирічний хлопчик виніс з палаючого будинку маленьку сестричку і повернувся за собакою: герою аплодує весь світ

Показати ще