Президент Петро Порошенко нагородив Ірину Земляну Орденом княгині Ольги III ступеню.

Згідно з його указом, нагороду присвоєно "За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі професійні здобутки та самовіддане служіння українському народові".

Як зазначає у своєму блозі на Українській правді Наталя Соколенко, Ірина Земляна - активістка "Демальянсу", відома тим, що є автором пісні "Вітя, чао!", яка стала одним із популярних "гімнів" Євромайдану.

"У перший тиждень грудня Іра написала слова пісні "Вітя, чао!" на відомий мотив "Белла, чао!", що був народним гімном руху Опору в Італії під час Другої світової війни. З друзями-журналістами записали ролик. Пісня "порвала" YouTube – понад мільйон переглядів. На головній сцені Майдану її співали щодня, а були дні - і щогодини. Також пісня двічі звучить у знаменитому фільмі Сергія Лозниці "Майдан", - розповідає Соколенко.

"Зараз Ірина Земляна активно працює з фракцією Демократичного Альянсу у Київраді. А ще готує журналістів до роботи у зоні АТО на справжньому полігоні в умовах, максимально наближених до бойових".

Популярні новини зараз

Ведуча "Все буде добре" Матвєєва різко помолодшала – яскравий гардероб творить чудеса

Тарифи на газ знову жахають українців: скільки доведеться платити за доставку у 2021

Настя Каменських задерла срібну сукню і показала, що бачив тільки Потап

Святий Пантелеймоне, порятуй від хвороб! Потужна молитва від усіх недуг

Показати ще

Соколенко додає, що пісня "Вітя, чао!" – лиш один епізод у боротьбі Земляної за реформи в Україні. 2011 року вона зорганізувала у рідному селі "повстання" проти самодура-феодала,"регіонала" Володимира Замули. Той хотів привласнити собі все колгоспне майно, включно з багатоквартирним будинком, у якому мешкали сільські вчителі та лікарі. Після цього "Демальянс" розбив наметовий табір під Полтавською облдержадміністрацією. Активісти домоглися, аби Замула повернув забране громаді.

Недавно, додає Соколенко, до Адміністрації президента надійшли документи щодо погодження на призначення Володимира Замули головою райдержадміністрації. Земляна сподівається, що цого не станеться.